Kecsua nyelvóra és mexikói film a spanyolosok nemzetközi találkozóján

2022.05.10.

2022. május 2-án a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Spanyol Tanszéke adott otthont a Red de Hispanistas de Europa Central CEEPUS hálózat által meghirdetett, és a Pécsi Egyetem által szervezett Tavaszi Egyetem nyitónapjának. A délelőtt Juan Carlos Taipe Solier folklorista és történész előadásával kezdődött, melynek során a közönség az Andok-hegységben élő népek életfilozófiájával és szokásaival ismerkedhetett meg, melyet egy kecsua nyelvóra követett.

Mivel külföldi vendégeket, hallgatókat és oktatókat is fogadtunk Csehországból, Romániából, Szerbiából és Szlovákiából, az esemény hivatalos megnyitójára az ebédszünet után került sor. A Kar részéről Hógenburg Tamás, a Nemzetközi Osztály osztályvezetője, a Pécsi Tudományegyetem részéről Antonio Domingo Lilón, a Romanisztikai Intézet és Ibero-Amerika Központ vezetője, a Pázmány BTK Spanyol Tanszéke részéről pedig Bakucz Dóra, a tanszék oktatója és a Red de Hispanistas CEEPUS hálózat helyi koordinátora köszöntötte a jelenlévőket.

A délutáni program során egy online bejelentkezés részese lehetett a közönség, Ariana Harwicz argentin íróval Bakucz Dóra beszélgetett a kortárs latin-amerikai irodalom kihívásairól. Ezt követően Letenyei László közgazdász, antropológus járt nálunk a Corvinus Egyetem Szociológia Tanszékéről, aki az Andok-beli és a Közép-európai társadalmak alkoholfogyasztási szokásait hasonlította össze rendkívül szórakoztató módon. A nap egy mexikói film vetítésével zárult.