Kerékpárral vettünk részt a Mindszenty-zarándoklaton

2022.09.20.

75 éve Mindszenty bíboros, hercegprímás meghirdette a Boldogasszony Évét és a Városmajorból százezer férfi zarándok indult Máriaremetére. Ezen alkalomból, immár 9. éve, szeptember 17-én ismét elindult a zarándoklat, amelyhez a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara kerékpáros különítménnyel csatlakozott. A pázmányos csapat az óbudai Filoxéra Kápolnától indult el, majd két óra biciklizés után megérkezett a máriaremetei templomhoz, ahol Dr. Erdő Péter bíboros miséjén is részt vettek. Az eseményről két másodéves kommunikáció- és médiatudomány-szakos hallgató így írt:

Varga Jázmin másodéves kommunikáció- és médiatudomány-szakos hallgató így mesélt élményeiről:

“Szombaton hűvös és szeles időre ébredtünk, de ez sem tántorított el minket attól, hogy biciklire üljünk. Nagyon szép helyeken jártunk, jó érzés volt a csendet hallgatni és kiszakadni a mindennapokból. Egy-két nehezebb emelkedő volt az út során, ahol mi hallgatók inkább a biciklit tolva folytattuk utunkat. Amint felértünk, közös ima következett, ami ismét feltöltött minket energiával. A zarándoklatot megelőző napokban lehullott csapadék miatt több helyen is sáros lett az út, de ez sem okozott senkinek problémát, könnyedén vettük ezt az akadályt is. A kedvezőtlen időjárás ellenére ez egy remek spirituális feltöltődés volt számunkra, és büszkék vagyunk magunkra, hogy két óra alatt sikeresen eljutottunk a célhoz, a máriaremetei templomhoz.”

Szaktársa, az ugyancsak másodéves Haász Blanka hasonlóan lelkesen számolt be:

“A hűvös szeles időben nagyon jó érzés volt végre meglátni a célt. Kis csapatunk el se hitte, mennyien jöttek el még rajtunk kívül. Leszálltunk a biciklikről és elindultunk a máriaremetei templompark irányába. Rengeteg iskolás csoport jött szintén az eseményre a zászlóikat lobogtatva, ahogy mi is kifeszítettük a pázmányos zászlónkat. Kerestünk egy szimpatikus helyet, ahol csoportképet készítettünk, majd még gyorsan a mise előtt mindenki bekapott valami harapnivalót így a nagy túra lezárásaképp. Itt el is búcsúztunk egymástól, és mindenki keresett egy számára kedvező helyet, ahonnan követni tudta az Erdő Péter bíboros által tartott misét. Minden bonyodalmat leszámítva összességében nagyon jól éreztük magunkat és csak ajánlani tudjuk mindenkinek a pázmányos programokat.”