Köszönetet mondott partneriskoláinak a Pázmány BTK

2026.04.16.

2026. március 31-én partnertalálkozóra hívta a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara a Partneriskolai programban részt vevő köznevelési intézmények igazgatóit, köszöntet mondva elkötelezett szakmai munkájukért és együttműködésükért.  

A találkozón Dr. Birher Nándor Máté, a Pázmány BTK dékánja kötetlen, jó hangulatú beszélgetés keretében egyeztetett a meghívott igazgatókkal. Az esemény jó alkalmat teremtett arra, hogy a Kar és partneriskolái személyes hangvételű, ugyanakkor szakmailag is tartalmas egyeztetést folytassanak az együttműködés tapasztalatairól és jövőbeli lehetőségeiről.  

A rendezvény keretében a BTK első alkalommal díjakkal is elismerte a meghívott középiskolák munkáját, ezzel is hangsúlyozva, hogy nagyra értékeli partnerei elkötelezett szakmai tevékenységét. 

„Legtöbb, a 2025-ös OTDK-n résztvevő hallgató középiskolája” kategória díját a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium nyerte el, amelyet Barlay Bence igazgató vett át. 

„Legtöbb Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi Verseny helyezést elérő hallgató középiskolája” kategóriában a II. Rákóczi Ferenc Gimnázium (Budapest) részesült elismerésben, az intézmény képviseletében Hadzsy Anna igazgató vette át a díjat. 

„Legaktívabb hallgatók a közösségért” kategóriában megosztott elismerést kapott az Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola (Esztergom), amelyet Kürti Zoltán igazgató képviselt, valamint a Budapesti Ward Mária Általános Iskola, Gimnázium és Zeneművészeti Szakgimnázium, amelynek igazgatója Kalmanovits Zoltán, a díjat a rendezvényen Giczinger László igazgatóhelyettes vette át. 

„A legtöbb 2025 szeptemberi képzésbe felvett hallgatót küldő középiskola” kategória díját az Egyetemi Katolikus Gimnázium (Budapest) érdemelte ki, az elismerést Endrédi Józsefné igazgató vette át. 

A partnertalálkozó jó hangulatú vacsorával zárult, amely során az intézményvezetők és a Pázmány BTK munkatársai több aktuális és fontos kérdésről is eszmét cseréltek. A beszélgetések középpontjában a bölcsészettudományok helyzete a 21. században, a generációs kihívások, valamint az oktatási intézmények változó feladatai álltak. 

A Kar számára kiemelten fontos a partneriskolákkal való élő és tartalmas kapcsolat ápolása, hiszen ezek az együttműködések nemcsak a tehetséggondozást, hanem a közös gondolkodást és a kölcsönös szakmai párbeszédet is szolgálják. A március 31-i találkozó megerősítette, hogy az egymásra figyelő szakmai együttműködés mind a köznevelés, mind a felsőoktatás számára értékes lehetőségeket teremt. 

Események

25.
2026. jún.
BTK
XII. Fraknói Nyári Akadémia
Magyar Tudományos Akadémia PAB-székház
26.
2026. jún.
BTK
A Nyelvtudományi Doktori Iskola házi doktoranduszkonferenciája
Danubianum -107
23.
2026. júl.
BTK
Diplomaátadó ünnepség
Szent István-bazilika
16.
2026. okt.
BTK
Dosztojevszkij olvasatai. Hallgatói és doktoranduszi konferencia
Danubianum 111
További események
szechenyi-img-alt