2012.09.29.
2012.09.28. Kutatók éjszakája
Mit viselt Góliát a halála előtt?
Előadó: Dr. Kőszeghy Miklós
A filiszteus nép eredete – Megérkezésük Palesztina területére – A filiszteus lelőhelyek – Hogyan laktak és hogyan biztosították uralmukat az adott terület felett? – Góliát neve egy cserépdarabon? – Dávid és a filiszteusok

Kutatók éjszakája
Az „európai jenki” és a „gyarmati sár”. A csehek Magyarországon – Csehek a magyarokról
Előadók: Dr. Vörös István, Dr. Mészáros Andor, Dr. Beke Márton
A program bevezető előadásának egyik témája a Magyarországon élő cseh közösségek és a magyar társadalom viszonya a 19. század második felétől a 20. század közepéig.

2012.09.28

Ismert és ismeretlen Shakespeare-filmek
Előadó: Dr. Földváry Kinga
Az előadás bevezetője része a Shakespeare-filmek történetéről ad rövid áttekintést, kiemelve néhány jelentősebb filmtörténeti alkotást, illetve ismert rendezők, színészek életművének Shakespeare-vonatkozásait.
A második szakaszban pedig a közönség (kellő létszám esetén akár csoportokban) mérheti össze tudását egy kvízjátékban, melyben filmek, színészek, valamint színdarabokkal kapcsolatos kérdésekre kell választ adni.

A Szíriai-Magyar Régészeti Misszió kutatásai Margat keresztes várában
Előadó: Dr. Major Balázs
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem kutatási programjaként működő Szíriai-Magyar Régészeti Misszió 2007 óta tárja fel a Közel-Kelet egyik legnagyobb középkori várát Margatot, melyet keresztes hadjárata során 1218-ban II. András királyunk és serege is felkeresett. A 2007-ben indult multi-diszciplináris kutatási programban, melyben hazánk szinte valamennyi jelentős felsőoktatási és kutatóintézete képviselteti magát kutatói és hallgatói révén.

Kutatók éjszakája
Szociológusok a határon, avagy hogyan álltak helyt diákjaink a kutató tábor alkalmával a végeken
Előadók: Papszt Miklós oktató és a szociológia és társadalmi tanulmányok szakos hallgatók

2024. máj.
Mit kell tudni a TDK előtt és után?
Danubianum 317
PPKE BTK HÖK x Piknik x Szemeszterzáró
Margitsziget, Doboz
XV. Magyar Ókortudományi Konferencia