Múzeumok éjszakája Esztergomban

2015.06.20.
Esztergomban évek óta hagyomány, hogy a Múzeumok Éjszakájának programsorozatát városi összefogásban valósítják meg, melyhez idén először karunk is csatlakozott.

Célunk volt, hogy minden korosztály számára könnyed szórakozást és mély tudástartalmat ötvöző programokat valósítsunk meg, növelve ezzel intézményünk jó hírnevét.

Felnőtt látogatóinknak kiállításmegnyitót és tárlatvezetést tartottunk Az esztergomi és bajnai régészeti kutatások eredményeiből, majd Dr. Major Balázs és Vágner Zsolt régészek tartottak előadást  PPKE BTK Régészeti Tanszék kutatásairól A középkori Esztergom és környéke címmel.

A titkos kertben az érdeklődő gyermekekkel ástunk, titokzatos leleteket tártunk fel, majd restauráltuk ezeket. Mozaikból képet készítettünk és kódokat fejtettünk meg, pajzsot és koronát készítettünk. Az udvaron felállított bástyákban bújócskáztunk, meséket hallgattunk. Korabeli ruhákba bújtunk és emlékül fényképeket készítettünk.

A rendezvényen minden korosztály képviseltette magát, de jelentős létszámban a családok vettek részt az eseményen. Nagy örömünkre több mint 300 érdeklődő járt a Iohanneumban ezen az estén.

Gyöngyös Gábor fényképei →

Események

13.
2025. aug.
BTK
Filmes alkotótábor
Őriszentpéter
08.
2025. szept.
BTK
Tanévnyitó Veni Sancte szentmise
Egyetemi Templom
27.
2025. szept.
BTK
A magyar sinológia második évszázadának küszöbén
Sophianum 112
16.
2025. okt.
BTK
30 éves a Lengyel Tanszék
Danubianum 114
További események
szechenyi-img-alt