Nemzetközi találkozó a sokszínűség jegyében

2024.01.16.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogram mentorai közös, Nemzetközi Találkozót szerveztek a PPKE BTK Sophianum épületében. A mentorok célja az volt, hogy létrehozzanak egy olyan közösségi platformot, ahol a hallgatók megoszthatják egymással kulturális tapasztalataikat, hagyományaikat, nézőpontjaikat és ételeiket.

A különböző szakokról és programokról érkező diákok között szíriai, törökországi, indiai, franciaországi, olaszországi és üzbég diákok is részt vettek, hogy finom ételek mellett megosszák egymással nemzeti hagyományaikat és tapasztalataikat. A közös találkozó mindenki számára nagyszerű élményt jelentett, és elősegítette a különböző hátterű diákok közötti kulturális megértést.

A hallgatók és mentorok online prezentációkat tartva bemutatták nemzetüket, országuk hagyományos nép- és popzenéjét, valamint minden diák táncolt és énekelt is. A résztvevők megkóstolhattak egy különleges szíriai gyógynövénykeveréket szíriai kenyérrel, ízletes, francia palacsintákat (crêpes) – ráadásul késszel készített, hagyományos üzbegisztáni kalapokat, sálakat és táskákat is felpróbálhattak.

„Mentorként olyan környezetet akartunk teremteni, ahol mindenki úgy érzi, hogy szeretettel várják, függetlenül attól, honnan jött. A PPKE mentorcsapatának általános mottója ugyanis, hogy minden diák – érkezzen bárhonnan – érezze, hogy támogatják és befogadják, és segítik őket abban, hogy beilleszkedjenek új, távoli otthonukba.

Célunk nemcsak az volt tehát, hogy egy olyan közösséget szervezzünk a diákok számára, ahol megoszthatják egymással történeteiket, hagyományaikat és szokásaikat, hanem egy sokszínű, jó hangulatú, vibráló eseményt akartunk szervezni – legnagyobb örömünkre ez sikerült is.

Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem hallgatói és a Pázmány Mentorcsapat tagjai vagyunk.

Köszönöm minden mentornak, aki segített és részt vett az eseményen, és hálás köszönet a Pázmánynak, hogy mindezt lehetővé tette” – mondta el Yaren Varol, a mentorcsapat tagja.

A cikket írta: Yaren Varol