Pázmány napok

2015.10.19.

Karunkon 2015. október 14-én, szerdán ünnepélyes keretek között Dr. Szilágyi Csaba dékán úr felavatta a Sophianum első emeletén található emléktáblát, amelyet a hálás utódok állítottak Pázmány Péter, a katolikus egyház tudós főpapja tiszteletére, a Nagyszombati Egyetem alapításának 380. évfordulójának alkalmából.

Ezután a második emeleti John Lukacs teremben folytatódott az ünnepség, ahol Dr. Hargittay Emil, intézetvezető egyetemi tanár előadást tartott Pázmány Péter nagyszombati egyetemalapításának jelentőségéről.

A rendezvény A siker kötelez! címmel eredményes és sikeres pázmányos diákok pódiumbeszélgetésével zárult. Dr. Radetzky András a Kommunikáció- és Médiatudományi Intézet adjunktusa beszélgetett Ajkay Alinkával, a PPKE egyetemi docensével, Babiczky Tibor Prima Primissima Junior díjas író, költővel, Czifra Szilviával a Kossuth Rádió szerkesztő, műsorvezetőjével, Kőpataki Katalin pszichológussal és Székely Lilla uszonyos és búvárúszó világjáték győztessel.

Az eseményen készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

Október 15-én, az egyetem központi ünnepségén Antonio María Ruoco Varela, emeritus madridi bíboros-érsek díszdoktorrá avatásával kezdődött az egyetem Szent II. János Pálról nevezett dísztermében, amelyet az új díszdoktor előadása követett.

A délután folyamán az Információs Technológiai és Bionikai Kar (ITK) épületében sor került az egyetem új doktorainak avatására, majd Szuromi Szabolcs rektor átadta a Pázmány Plaketteket. Karunk oktatói közül Botos Máté és Domokos György vehette át a kitüntetést.

Az ünnepségen a karért végzett áldozatos munkája elismeréseként oklevelet vehetett át Horváth Etelka gazdasági igazgató és Hajdu Gábor dékáni titkár.

Gratulálunk a kitüntetetteknek!

Október 16-án Piliscsabán és Esztergomban ünnepelt a kar. Dr. Szilágyi Csaba ünnepi köszöntőjét Piliscsabán kerekasztal-beszélgetés követte "Az egyház szívéből" – a katolikus egyetem a XXI. század oktatási, nevelési kérdéseiről címmel. A beszélgetés résztvevői: Dr. Fabiny Tibor irodalomkutató professzor (Károli Gáspár Református Egyetem), Ft. Dr. Kránitz Mihály teológiai professzor (Pázmány Péter Katolikus Egyetem), Dr. Nemeshegyi Péter SJ, a tokiói Sophia Egyetem volt rektora és Dr. Lázár Kovács Ákos médiakutató (Pázmány Péter Katolikus Egyetem). A beszélgetés moderátora Dr. Szilágyi Csaba dékán volt.

A piliscsabai Pázmány Nap zárásaként a Boldog Özséb Színtársulat előadását nézhették meg az érdeklődők.

Fényképek a piliscsabai ünnepségről →

Esztergomban a Pázmány nap keretében előadást hallhattak az érdeklődők az esztergomi tanítóképzés több mint másfél évszázados történetéről Dr. Müllerné Dr. Seres Ágota nyugalmazott főiskolai tanár előadásában.

A jubileumi programot Fenyvesi Krisztián (PPKE HTK) csodálatos zongorajátéka zárta.

A Iohanneum Kiállítóterében fotókiállítás nyílt az esztergomi tanítóképzés XX. századi történetéről. A kiállítást megnyitotta Dr. Horváth István címzetes múzeumigazgató.

A kiállítás megtekinthető 2015. október 16. és 2015. december 11. között.

Fényképek az esztergomi eseményről →

Az Örökkévalóság megörökítése: a jeruzsálemi örmény fotográfia
Magyar Képzőmüvészeti Egyetem
Médiahasználat: a választás és a cselekvés modelljei