Pázmányos díjazottjaink

2022.03.18.

Nagy örömünk és büszkeségünk, hogy Széchenyi-díjban részesült M. Kiss Sándor történész, tudományos igazgató, karunk professor emeritusa, a Pázmány BTK Történettudományi Intézetének korábbi intézetvezetője. A magas rangú díjat Magyarország számára kivételesen értékes, az 1956-os forradalomról, szabadságharcról és a megtorlás éveiről, az 56-os hősök tevékenységéről és sorsáról publikált, eddig feltáratlan forrásokra támaszkodó nagy jelentőségű kutatásai és az új történészgenerációk kinevelésében elért kiemelkedő eredményei elismeréseként kaphatta meg.

Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Veszprémy László történelem–könyvtár–latin szakos kutató, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, Karunk Történettudományi Intézete Medievisztika Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára. Tudományos szakterülete a Középkori művelődéstörténet, latin írástörténet, középkori hadtörténet és a latin történetírás története.

Szintén hasonlóan nagy elismerés, hogy a névadó szellemiségéhez méltó, jelentős irodalmi alkotásért Gérecz Attila-díjban részesült Regős Mátyás költő, író, előadóművész, Karunk Irodalomtudományi Doktori Iskolájának hallgatója, aki magyar-hittan tanári szakon végzett.

Magyar Érdemrend Lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapott Dr. Major Balázs, régész-történész, a Régészettudományi Intézet vezetője, az Arab Tanszék egyetemi docense. Az indoklás szerint oktatónk a Szíriai-Magyar Régészeti Misszió alapítójaként és vezetőjeként a keresztény kulturális örökség feltárása, megőrzése érdekében végzett munkája, valamint a magyar-szír diplomáciai kapcsolatok erősítésében elért eredményei elismeréseként kapta a rangos elismerést.

Gratulálunk a rangos elismerésekhez!