„Próbálom nem elaprózni magam”

2022.10.13.

Gelencsér Tímea idén ősszel a Pázmány BTK kommunikáció szakán kezdte meg felsőfokú tanulmányait. A 28 éves szépségkirálynő, modell és influencer 2016-ban nyerte el a Magyarország Szépe címet, és innen aztán nem nagyon volt megállás: szerepelt az Exatlon, a Ninja Warrior, az Ázsia Expressz tévés vetélkedőkben, illetve a 2020-as televíziós táncverseny, a Dancing with the Stars nyertese volt. A TV2-nél riporterként és műsorvezetőként dolgozik, valamint jelenleg a Dancing with the Stars online háttérműsorát is ő vezeti. Azért most mégis a tanulmányok élvezik nála az elsőbbséget, bár megesik, hogy óráról rögtön a tévéstúdióba kell rohannia.

Miért a Pázmány és miért a kommunikáció szak?
Nagyon hálás vagyok, hogy a szakmában dolgozhatok, de szeretnék fejlődni, tanulni és több lenni, ezért döntöttem úgy, hogy folytatom a tanulmányaimat. A későbbiekben szeretnék a médián belül a háttérben munkálkodni, ezért is fontos az ismereteim bővítése. Azt sem titkolom, hogy az érettségi után nem tudtam még, hogy mivel szeretnék foglalkozni, és inkább dolgozni mentem és nem tanulni. Emiatt az egyetem teljesen kimaradt az életemből, amit az évek alatt mindig éreztem, hogy hiányzik. Az elmúlt négy évben sokat dolgoztam külföldön, úgyhogy idén jött el az idő és a lehetőség, hogy beiratkozzak az egyetemre. A Pázmányt pedig ajánlás alapján választottam, mert közeli ismerőseim ide jártak és nagyon szerették, úgyhogy egyértelmű volt a választás.

Milyen volt az első benyomás? Milyenek a szaktársaid?
Az első benyomásom a pozitív csalódás volt, mert nem gondoltam, hogy ennyire magukkal ragadnak az előadások, és ilyen kedves szaktársaim lesznek.Nagyon segítőkészek a tanárok is, ami az én esetemben különösen fontos, mert alkalomadtán sajnos el kell rohannom óráról a munkám miatt, például stúdióba élő adásra. Ilyenkor szaktársakat szoktam megkérni, hogy küldjék el az anyagot, amiről lemaradtam, és nagyon hálás vagyok nekik, amiért ebben kisegítenek.Ettől a pár évtől azt várom, hogy nagyobb ismeretem legyen a szakmáról, de közben élvezzem is az egyetemi éveket, illetve szeretném, ha a személyiségem is fejlődne az évek alatt.

Melyik terület érdekel a legjobban a kommunikáció- és médiatudományon belül?
Minden, de tényleg! Szeretném komplex módon átlátni ezt az egész szakmát, így minden órát alig várok. Egyelőre azok a tárgyak mennek nehezebben, amelyeket nem tudok belehelyezni gyakorlatba, de biztos, hogy szükségem lesz erre a tudásra is. Kifejezetten érdekelnek a technikai ismeretek is, de mivel szeretek emberekkel foglalkozni, az ezzel foglalkozó órákon is aktívan figyelek.

Segítik majd a Pázmányon szerzett tapasztalatok az online térben való működésedet?
Az online térben van tapasztalatom, hiszen ebben is dolgozom. Néha kérnek tőlem tanácsot e téren, viszont ilyenkor általában tapasztalataimat osztom meg, és nem feltétlenül szakmailag támasztom alá a mondanivalómat. Bízom benne, hogy itt az egyetemen bővíthetem a szakmai ismereteimet.

Az Instagramon 422 ezer, a Facebookon 152 ezer követőd van. Hogyan építetted a márkádat? Mik a legfőbb szempontjaid, amikor tartalmakról és szponzorációkról döntesz? Van valaki, aki segít amindennapjaidban a munkád során?
Évekig magamat menedzseltem a közösségi médiában, ám egy éve segítséget kellett kérnem egy menedzsment cégtől, mert nem tudtam maximálisan a kezemben tartani a dolgokat. Talán az egyik titka szerintem a felépített márkámnak, hogy mindenbe száz százalékot teszek. Ha ez nem megy, akkor inkább segítséget kérek, de kilencvenkilenc százalékos munkát nem adok ki a kezemből. A legfőbb szempontjaim, hogy próbálom nem elaprózni magam, nem vállalok el minden megkeresést, hanem olyan márkákkal dolgozom csak együtt, melyekben tényleg hiszek és szeretem. Próbálok hosszútávú együttműködéseket vállalni, mert szerintem ez csak úgy hiteles. Mindemellett fontos, hogyha valaki véleményvezér, legyen mögötte valós tartalom és valami, amit képvisel. Nálam a sport és az egészséges életmód adott volt, így nekem ez a fő profilom és nagyon szeretnék pozitív hatással lenni az emberekre és motiválni őket. Nincs annál büszkébb érzés, mint amikor valakivel találkozom egy tömegsport-rendezvényen, és elmeséli, hogy a hatásomra kezdett el sportolni.
Talán ami még a márkám felépítésében segített, hogy mindig hű maradtam magamhoz és az elveimhez. Nem vagyok botrányhős, igyekszem kulturáltan megnyilvánulni minden területen, segítek, ahol tudok és nem bántok meg senkit. Sosem fogom elfelejteni, hogy honnan jöttem, és mindig hálával fogok tartozni azoknak, akik segítenek az utamon.