Rekord számú jelentkező a Pázmány Bölcsészkarán

2024.03.13.

Töretlen népszerűségnek örvend Karunk a felvi.hu oldalon megjelent jelentkezési adatok alapján.

Több mint 14 ezren választották a BTK nappali vagy levelező képzéseit, ami 16%-os növekedés az előző évhez képest. Az első helyre történő jelentkezések száma is jelentősen emelkedett; idén 3000-nél is többen jelölték első helyen Karunkat, ami 24%-kal magasabb a 2023-as adatokhoz viszonyítva.

A mai, legfrissebb kimutatás szerint képzéseink népszerűsége látványosan növekszik, egyre keresettebb például a Pszichológia” alapképzés, de a pedagógusképzési területen lévő szakok jelentkezői létszámai is növekvő tendenciát mutatnak. Újonnan meghirdetett mesterképzéseink közül több, például a Gondoskodáspolitikai tanulmányok és a Mentálhigiénés családkonzulens is beváltották a hozzájuk fűzött reményeket, hiszen kiemelkedő jelentkezői számokat mutatnak.

Levelező képzéseink portfóliójába pedig bekerült a régészet alapképzési szak és a filozófia mesterképzési szak, amelyek szintén figyelemre méltó érdeklődést váltottak ki.

13.
Alkalmassági vizsgára felkészítő tanfolyam
Iohanneum
15.