Szociális és gyermekvédelmi vezetők vizsgáztak

2022.07.14.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen 2022. június 30-án zárult az EFOP-3.8.2-16 Szociális humán erőforrás fejlesztése című kiemelt projekt, amely a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Szociológia Intézetének Szociális Vezetőképzés Tanszékén valósult meg.

A szociális és gyermekvédelmi intézmények szakemberei az előző csoportokhoz hasonlóan ezúttal is tartalmas szakmai konzultációkon és izgalmas gyakorlati kurzusokon vehettek részt. Az elméleti ismeretek áttekintését a praxisból hozott mindennapi kihívásokra adott jó gyakorlatok feldolgozásával párhuzamosan végezték. A záródolgozatok magas szintű projektmunkák, amelyek témáját mindenki a saját érdeklődésének, aktuális vezetői problémáinak alapján a megadott szempontok figyelembevételével készített el. A résztvevők a záróvizsgán komplex szóbeli beszámoló keretében tettek tanúbizonyságot szakmai felkészültségükről. Itt számot vetettek vezetői kompetenciájuk fejlődésével kapcsolatosan is.

A tanúsítványokat ünnepélyes keretek között adták át 48 főnek május 27-én Debrecenben, és 71 főnek június 17-én Esztergomban, a PPKE képzési helyszínén. Itt projektzáró rendezvényt is tartottak, amelynek keretében bemutatásra került a képzés oktatói által összeállított A szociális vezetőképzés alap- és mesterszintű ismeretbázisa című tanulást támogató kötet is.