Térérzékelések – Térértelmezések / Espaces sensibles – Espaces lisibles

2013.11.18.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2013. november 29-én és 30-án Térérzékelések – térértelmezések címmel francia-magyar nemzetközi tudományos szimpóziumot szervez a Sophianum épületében (Budapest, 1088. Mikszáth Kálmán tér 1.). Az ülésszak neves külföldi és magyar előadói, valamint doktorandusz hallgatói az ún. „térbeli fordulat" társadalom- és humántudományi tartalmait, a kultúratudomány térfogalmait, a térkutatás és az irodalmi szövegértés lehetséges kapcsolatait vizsgálják.

A konferencia programja →

A konferenciát fotókiállítás kíséri Tér & terek címmel a Sophiamum második emeletén a Budapesti Francia Intézettel közös szervezésben. A kiállításon Bernard Kœst francia és Czigány Ákos magyar fotográfusok képei láthatók.

A konferenciához kapcsolódva a Budapesti Francia Intézet és a Nessim Galéria a PPKE BTK-val együttműködve Tér & terek címmel fotókiállítást szervez a Sophianum épületében Bernard Kœst Kolóniák 66 és Czigány Ákos Egek című sorozatából válogatott fotókból.

Bernard Kœst számára a tér emlékekkel, érzésekkel, gondolatokkal kitölthető, médium, amelyen keresztül ezek a szubjektív élmények megvalósulhatnak, egymásra rakódhatnak. A teret arra használja, hogy megtöltse jelentéssel.

Czigány Ákos számra a tér a végtelenséget, és ezen keresztül a téren való túlmutatás lehetőségét jelenti. Számára a tér az univerzum felé vezető spirituális út kiindulópontja.

A két megközelítés különbsége lehetőséget ad arra, hogy felmérhessük és realizálhassuk a térrel kapcsolatos rejtett érzéseink jellegét.

A kiállítást Isabelle Farçat a Francia Nagykövetség kultúrattaséja nyitja meg november 29-én, 18 órakor.

A kiállítás 2013. november 30-tól 2014. január 10-ig látogatható.

Az Örökkévalóság megörökítése: a jeruzsálemi örmény fotográfia
Magyar Képzőmüvészeti Egyetem
Médiahasználat: a választás és a cselekvés modelljei
Sophianum 111-112