Térségi tanévnyitó konferencia

2014.08.27.

A Kar hagyományteremtő szándékkal hirdette meg a programot a pedagógusképzésben partnerének tekintett helyi intézmények munkatársai számára. A mintegy száz résztvevő pedagógus a város és környékének óvodáiból, iskoláiból segítő intézményeiből érkezett . Dr. Gloviczki Zoltán dékánhelyettes köszöntője után két szekcióban folytatódott a tanácskozás. Az óvodapedagógusok számára Paszkoszné Kulcsár Andrea, az EMMI vezető főtanácsosa, az óvodai élet szabályozásának alighanem legfelkészültebb hazai ismerője adott elő aktuális szakmai kérdésekről, míg a tanítóknak, tanároknak Kamp Alfréd, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet főmunkatársa tartott előadást és beszélgetést a tankönyvellátással kapcsolatos aktuális kérdésekről, valamint az új generációs tankönyvek fejlesztéséről. Az előzetes regisztráció során készült felmérés szerint a résztvevők legnagyobb érdeklődéssel a hazai közoktatás szakmai irányítójaként dolgozó állami vezető, Sipos Imre helyettes államtitkár előadását várták, aki felkérésünknek eleget téve gyakorlati megközelítésből, a pedagógusok és intézményvezetők problémái és kérdései iránti empátiával mutatta be az előttünk álló tanév legfontosabb feladatait, eseményeit.

Fényképek →

Az Örökkévalóság megörökítése: a jeruzsálemi örmény fotográfia
Magyar Képzőmüvészeti Egyetem
Médiahasználat: a választás és a cselekvés modelljei