Kommunikáció- és Médiatudományi Intézet
Intézetvezető: DDr. Kovács Ákos egyetemi docens, PhD, DLA
Szakfelelős: DDr. Kovács Ákos egyetemi docens, PhD, DLA
Titkárság: 1111 Budapest, Bertalan Lajos u. 2. (A telephely térképen IDE kattintva tekinthető meg.)
Telefon: +36 20 319 2487
E-mail: kommunikacio@btk.ppke.hu
Mit kell tudnom a kommunikáció és médiatudomány alapszakról?
A hallgatók elsajátítják azokat a jártasságokat, amelyek a kommunikációs szakmák eredményességéhez szükségesek. A képzés célja a helyüket gyakorlatban is megálló kommunikációs szakemberek képzése. A szak egyenlő arányban tartalmaz elméleti és gyakorlati ismereteket. Az elmélet során a hallgatók olyan területekkel ismerkednek meg, mint a személyközi kommunikáció, a hálózati kommunikáció, a politikai vagy a vizuális kommunikáció területei, de a médiajog, a médiagazdaságtan is a tananyag része. A választható specializációk közül a nyomtatott és elektronikus média az újságírás hivatására készíti fel a hallgatókat, ahol írott, rádiós, televíziós médiatartalmak létrehozását tanulják meg. A közkapcsolatok a szervezetek külső és belső kommunikációjának szervezését helyezi középpontjába. Ezen kívül megsimerkedhetsz a filmkészítés folyamatának egyes elemeivel (forgatókönyvírás, kamerahasználat stb.).
Szakképzettség megnevezése: kommunikátor
Képzési idő: 6 félév
Munkarend: nappali/ levelező
A képzésről
Célunk művelt, társadalmilag is elkötelezett, keresztény értékeket elfogadó kommunikációs szakemberek képzése. Egyaránt hangsúlyt fektetünk az igényes elméleti oktatásra, és a kommunikációs munkaerőpiac kívánalmainak megfelelő gyakorlati ismeretek átadására. Az elméleti képzés célja, hogy a hallgatók szert tegyenek arra a társadalomtudományi alapműveltségre, amelynek segítségével képesek hazánk, a Kárpát-medence és az Európai Unió társadalmi folyamatait értelmezni, valamint a kommunikációs szakmában nélkülözhetetlen történelmi, nyelvészeti, irodalmi és filozófiai műveltség elmélyítésére. A képzésben lehetőséget biztosítunk a mesterképzésre való felkészülésre is a szabadon választható tanulmányok keretében és a tutori rendszerben működő tehetséggondozással.
Nagy hangsúlyt fektetünk a hallgatók kommunikációs kompetenciájának fejlesztésére, a nyilvános beszéd, a meggyőzés, az érveléstechnika, a párbeszéd és a vitakultúra, valamint a prezentációs technikák elsajátítására. Kiemelten szerepel az anyanyelvi műveltség elmélyítése és az idegen nyelvű szakirodalom olvasása is.
A képzés három szakirányon folyik: az újságírás szakirány a nyomtatott és az online sajtóban való munkára készít fel, ide értve a multimediális médiumok, első sorban az internetes portálok tartalomszolgáltatását is, emellett a rádiós és televíziós műsorkészítéssel kapcsolatos ismereteket biztosítja. A film és videó tanulmányok pedig önálló produkciók készítésére tesz alkalmassá főként kisfilmes műfajokban. A közkapcsolatok szakirányon hangsúlyosan szerepel a társadalmunkban egyre növekvő nonprofit PR tevékenységre való felkészítés.
Választható specializációk nappali tagozaton:
- újságírás (nyomtatott és elektronikus média)
- film és videotanulmányok
- közkapcsolatok (PR)
Választható specializációk levelező tagozaton:
- multimédia, intermédia
- közkapcsolatok, közösség- és szervezetfejlesztés
Kinek érdemes jelentkezni?
Olyan diákok jelentkezését várjuk, akik rendelkeznek a következő készségek legalább egyikével:
• kiemelkedő írásbeli kifejezés,
• kiemelkedő szóbeli kifejezés,
• kapcsolatteremtési és szervezési készség,
• tudományos elemző készség,
• esztétikailag igényes állókép- és mozgóképalkotás.
A tanulmányok során előnyben vannak azok, akik rendelkeznek legalább egy középfokú nyelvvizsgával (lehetőleg angol vagy német nyelvből) és ECDL vizsgával vagy ennek megfelelő számítógépes jártasággal.