Komplex ismeretszerzés a Német Nemzetiségi Napon

2023.11.10.

Német nemzetiségi óvodapedagógus és tanító hallgatókkal ellátogattunk a csolnoki Gete utcai óvodába, ahol Molnár Dzsenifer óvónő egy komplex tevékenység keretében mutatta be, hogy a gyerekek mennyi mindent tudnak németül. Utána a tájházban elevenítettük fel a néprajz kurzuson tanult ismereteket, majd megnézhettük a német nemzetiségi általános iskola diákjainak színes „Wanderschlüssel” műsorát. A nemzetiségi tanösvényt Hárs Ágota, nyugdíjas pedagógus vezetésével jártuk be, végül a tematikus napot egy kvíz kitöltésével zártuk le.

„Tetszett nagyon ez a nap, jó volt látni a lelkes óvodásokat, azt, hogy milyen jól értették és használták a német. Ez a foglalkozás számunkra követendő példa.”

„A tájház érdekes volt, benne van a közösség munkája, szíve-lelke. Élőben is találkozhattunk mindazzal, amiről eddig tanultunk.”

„Az előadás a művelődési házban csodálatos volt, a népviselet kifejezetten tetszett, és az, hogy milyen jól beszél itt mindenki németül, és milyen elkötelezetten őrzik a nemzetiségi kultúrát.”

„A tanösvény állomásai tele voltak érdekességekkel, új ismeretekkel gazdagodhattunk. Remélem, jövünk még ide!”

04.
"A Föld nem tud futni." Rendszerváltás vidéken
Sophianum 112
06.