Köznevelési partnereinkkel találkoztunk a Sophianumban

2023.05.23.

Az intézmények igazgatóit Dr. Birher Nándor Máté dékán, valamint Barcsák Marianna, a Katolikus Pedagógiai Intézet (KAPI) vezetője köszöntötte. Mindketten kiemelték a katolikus egyetem, valamint az egyházi és világi köznevelési intézmények kiemelkedő felelősségét és feladatát a 21. században, valamint felhívták a figyelmet a közös munka és partnerkapcsolatok jelentőségére. A találkozó keretében került sor a frissített arculattal ellátott dísztáblák átadására is.

Az esemény folyamán Dr. Nemesi Attila László, tanulmányi dékánhelyettes a 2024-es felvételi  intézményi pontok számításáról tartott tájékoztatót majd a kar legújabb kutatásait és tudományos tevékenységeit Dr. Kőszeghy Miklós, tudományos és kutatási dékánhelyettes mutatta be. Dr. Kozma Gábor, lelkiségi ügyekért felelős dékánhelyettes a karon zajló hitéleti programokról számolt be, utolsó felszólalóként pedig Dallman Kristóf, a Hallgatói Szolgáltató Központ vezetője ismertette a karon zajló köznevelési kapcsolattartási program újdonságait. A hivatalos programrész után lehetőség nyílt a kötetlen beszélgetésre, tapasztalatcserére.

Az eseményen az alábbi partnereink vettek részt:

• Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium;
  • Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium;
  • Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium;
  • Budapesti Ward Mária Gimnázium;
  • Ferences Gimnázium;
  • Hatvani Bajza József Gimnázium;
  • Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Gimnázium;
  • Óbudai Árpád Gimnázium, Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakgimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium;
  • Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium;
  • Reménység Katolikus Általános Iskola és Óvoda;
  • Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium;
  • Szent Anna Görögkatolikus Gimnázium és Technikum;
  • Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnázium;
  • Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium;
  • Vitéz János Katolikus Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola.

A találkozó kiváló alapot biztosított a megkezdett munka eredményes folytatáshoz a PPKE BTK és a Partneriskoláik között.

A találkozón készült fotók itt tekinthetők meg.