Közösségi média és mentális egészség

2023.11.09.

A BMC Psychology angol nyelvű pszichológiai szaklapban jelent meg Zsila Ágnesnek, egyetemünk adjunktusának publikációja, melyet Marc E. S. Reyesszel, a manilai Santo Tomas Egyetem oktatójával közösen alkottak meg.

A cikkben a közösségi média pozitív és negatív hatásait állítják fókuszba, kiemelten hangsúlyozva a tudatos használat fontosságát. Ahogy rövid összefoglalójukban írják: „A közösségi média használata jelentős hatással van mentális egészségünkre. Erősítheti a társas kapcsolatokat, növelheti az egyén önbecsülését és javíthatja az összetartozás érzését. Másfelől viszont óriási stresszhez, másokhoz való viszonyítási kényszerhez, valamint fokozott szomorúsághoz és elszigeteltség érzéshez is vezethet. Éppen ezért, a közösségi média használata során a tudatosság elengedhetetlen.

A teljes angol nyelvű cikk itt érhető el