Kutatók Éjszakája 2024 a PPKE BTK-n

2024. szept. 27. 18:00

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara (BTK) idén is izgalmas programokkal csatlakozik a Kutatók Éjszakája 2024 rendezvénysorozathoz, amely Európa-szerte zajló tudománynépszerűsítő esemény. A program célja, hogy közelebb hozza a tudományt a nagyközönséghez, és bemutassa a különböző tudományterületek érdekességeit és eredményeit közérthető, szórakoztató módon. A Kutatók Éjszakája programok idén 2024. szeptember 27-én, pénteken kerülnek megrendezésre karunkon.

Kutatók Éjszakája 2024 a PPKE BTK-n

Az eseményen részt vevők többféle tudományos előadáson, műhelyfoglalkozáson és interaktív bemutatón vehetnek részt, amelyek sokféle területet ölelnek fel, például történettudományt, irodalomtudományt és pszichológiát. A rendezvény nemcsak a szakmai közönségnek szól, hanem azok számára is érdekes lehet, akik szeretnének betekintést nyerni a tudomány világába anélkül, hogy mély előzetes ismeretekkel rendelkeznének.

Programok és érdekességek:

A Kutatók Éjszakája események között a PPKE BTK budapesti campusain (Danubianum és Sophianum) megtalálhatóak a Történettudományi Intézet által szervezett, az ókor- és középkortudománnyal kapcsolatos előadások, társadalomtörténeti workshop és könyvbemutató is. A Régészettudományi Intézet előadásai immáron hagyományosan a legfrissebb eredményekbe avatja be a hallgatóságot. A Pszichológiai Intézet előadásai és workshopjai mellett a kutatólaboratórium is bemutatkozik. Az Orosz Tanszék filmvetítése és a Művészettörténeti Tanszék beszélgetése izgalmas problémák feltárására tesz kísérletet, míg a Kommunikáció- és Médiatudományi Intézet sajtótörténeti előadása és stúdióbemutatója igyekszik a média világát közelebb hozni a látogatókhoz. A Politológia Tanszék szintén immár hagyomány jelleggel vitaesttel készül, ahogyan Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet is újfent régi magyar irodalommal foglalkozó előadást szervez.

Esztergomi campusunk gyerekek és felnőttek számára is készül programokkal, az Óvó- és Tanítóképző Tanszék szervezésében, valamint az épület történetét bemutató vezetést és kiállításmegnyitót is látogathatnak az érdeklődők szeptember 27-én este.

Részletes program és regisztrációs információ ide kattintva érhető el!

Kinek ajánlott az esemény?

Az esemény nemcsak tudományos érdeklődésű egyetemisták és kutatók számára vonzó, hanem bárkinek, aki szeretne új dolgokat tanulni a világunk működéséről. Családok, diákok és fiatalok is bátran részt vehetnek, hiszen a programok között minden korosztály megtalálja a neki legmegfelelőbbet.

A Kutatók Éjszakája 2024 célja, hogy a tudományos ismereteket szórakoztató módon adja át, így a résztvevők nemcsak érdekes előadásokat hallgathatnak meg, hanem aktívan is részt vehetnek kísérletekben, feladatokban és beszélgetésekben. A rendezvény egyedülálló lehetőséget biztosít arra, hogy a tudomány iránt érdeklődők testközelből találkozzanak a legfrissebb kutatásokkal, és személyesen is megismerhessék azokat a szakembereket, akik a jövő nagy kérdéseivel foglalkoznak.

Az esemény különlegessége, hogy nem szükséges előzetes tudományos háttér, hiszen a kutatók és előadók közérthető, izgalmas formában mutatják be témáikat, így mindenki számára élvezhetővé és érthetővé teszik a tudományt.