"Amikor Désiré..." - Kosztolányi hallgatói pályázat

2010.04.15.

Kosztolányi életművéhez kapcsolódó művészeti alkotásokról és kulturális eseményekről szóló hallgatói kritikai pályázatot hirdet a Kultúra és Kritika (KuK).

Pályázati határidő: április 15.

A

kritikai pályázatot hirdet Kosztolányi Dezső születésének 125. évfordulója alkalmából.

A pályázat témája:

Kosztolányi életművével kapcsolatos, aktuális művészeti alkotásokról, tudományos vagy szépirodalmi művekről, filmekről, kiállításokról, internetes oldalakról szóló rövid (maximum 5.000 leütéses) kritika.

Például:

• Kosztolányi Dezső Emlékkiállítás a Várnegyed Galériában
  • A Léggömb elrepül című színházi előadás (Vígszínház, Házi Színpad)
  • A Kosztolányi kritikai kiadást előkészítő csoport internetes blogja http://kosztolanyidezsoter.blog.hu

Pályázhat: minden felsőoktatási intézményben tanuló hallgató. A pályázatokat e-mailen kell elküldeni a kuk@btk.ppke.hu címre, vagy leadhatók az Esztétika Tanszék titkárságán (Augustineum, első emelet, Bálint Ildikó), s elküldhetők levélben is az Esztétika Tanszék címére (2087 Piliscsaba, Egyetem u. 1.) a szerző neve nélkül, jeligével ellátva.

Az első három helyezett értékes könyvutalványokat nyer.

A Kultúra és Kritika (KuK) minden közölhető minőségű írást közölni fog. A közlések jogát fenntartja.

A pályázatok beérkezési határideje: 2010. április 15.

Eredményhirdetés: 2010. április 21., a Kultúra és Kritika (KuK) Kosztolányi emlékülésén

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.