Kiváló helyezéseink

2010.11.30.

A legszélesebb körben olvasott hazai hetilap, a HVG közelmúltban megjelentette a Diploma 2011 különszámát.

Az ott közölt adatok alapján, amelyek az Educatio Kft által összeállított FELVI rangsorokon alapulnak, több összehasonlító táblázatában igen előkelő helyen található Karunk. A legfontosabb eredmény, hogy a karok abszolút listáján a PPKE BTK az ország 167 kara között a 9. helyre került.

Először fordult elő, hogy egy nem állami egyetem valamely kara bekerült a kari abszolút rangsorok top 10-es listájába. Ezt a sikert mély történelmi gyökerekkel rendelkező, de gyakorlatilag nagyon fiatal intézményként értük el az évszázados tapasztalattal rendelkező egyetemi karok mellett. Oktatóink és hallgatóink jó munkájának, erőfeszítéseinek nagy szerepe volt ezekben az eredményekben.

A társadalomtudományi képzések összesített rangsorában szintén óriási sikernek könyvelhet-jük el azt, hogy a HVG Diploma 2011 rangsorában a PPKE BTK az 1. helyen található a 23 ilyen képzést folytató intézmény között.

A bölcsészettudományi képzéseknek az előbbihez hasonló összesített rangsorában a 4. helyre került a Karunk a 14 hasonló profilú intézményt magában foglaló listában.

Előkelő helyen álló szakjaink az alapszakos képzések között is: a történelem 3. (10 között), szabad bölcsészet  3. (9 között), germanisztika 4. (10 között).

Gratulálunk Karunk minden munkatársának ehhez az eredményhez!

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport