A 2012–2013-as tanévtől három új szak (Lengyel nyelv és irodalom MA), illetve szakirány (Régészet, Kínai) indul a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karán.
Keleti nyelvek és kultúrák alapképzési szak (BA) – Kínai szakirány
A kínai szekirányt választó hallgatók számára egyrészt rendkívül erős modern kínai nyelvi képzést nyújtunk, mely által a hallgatók „nulláról indulva” három év alatt – mind írásban, mind szóban – eljuthatnak legalább a középszintű nyelvtudásig, s alkalmassá válnak arra, hogy a munkaerőpiacon kínai nyelvű közegben is sikeresek legyenek. Másrészt a képzésnek részét képezik azok az alapvető kulturális, eszmetörténeti, történelmi, gazdasági, politikai és társadalmi ismeretek, amelyek nélkül nem folytatható magas szintű kommunikáció kínaiakkal, s amelyek nélkül sem a régi, sem a mai Kína nem érthető meg. A BA szintű képzés ugyanakkor felkészíti a hallgatókat arra, hogy sinológiai tanulmányaikat a mesterképzésben folytathassák.
Történelem alapképzési szak (BA) – Régészet szakirány
A régészet szakirány az egyetem profiljának megfelelően a kereszténység megjelenésétől a kora újkorig tartó időszak emlékanyagának feltárására, tanulmányozására és megőrzésére alkalmas szakemberek képzését tűzi ki céljául.
A régészet szakirányt ajánljuk mindazoknak, akik nem a tanári és nem a tudományos kutatói vonalat választják, hanem gyakorlati területen kívánják történelmi tanulmányaikat hasznosítani.
Lengyel nyelv és irodalom mesterképzési szak (MA)
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik megfelelő szaktudományos és alkalmazói tudással rendelkeznek a szlavisztika, különösen a lengyel nyelv és irodalom művelése és alkalmazása területén. Képesek a polonisztikai oktatásban és a kutatásban önálló kutatói és/vagy alkalmazói feladatokat ellátni, részt vállalni a rendszerszintű működtetés feladataiból, a kutatás és fejlesztés terén feladatokat elvégezni, hazai és nemzetközi szakmai fórumokon a polonisztika, tágabb értelemben a szlavisztika hazai eredményeit kommunikálni. Megfelelő ismeretekkel rendelkeznek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatásához.