Arab minor képzés

2010.08.17.

Napjainkban mind komolyabb értéke van az iszlám vallásával és civilizációjával kapcsolatos hiteles ismereteknek, ezért az Arab Tanszék minor képzést indított az egyetem hallgatói részére.

Különösen ajánljuk ezt a képzést a történelem, a modern nemzetközi tanulmányok, a politológia szakos hallgatók részére, de más szakok hallgatói is gazdagíthatják alapszakjuk végzése során szerzett ismereteiket az arab minor szakkal. Képzésünk a modern művelt arab nyelvet, az iszlám történetét, irodalmát, az iszlám középkori és modern mozgalmait foglalja magába.

A képzésre való jelentkezés előzetes nyelvismeretet nem igényel!

A hallgatók a minor szak elvégzése után, jó tanulmányi eredményekkel és egy pótév közbeiktatásával az iszlámtudomány MA képzésben is folytathatják a tanulmányaikat.
Az érdeklődők számára 2010. szeptember 6-án 9 órakor szóbeli tájékoztatót tartunk az Anselmianum 07-es teremben!

Minden érdeklődőt szeretettel vár az Arab Tanszék!

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport