Idén hozzánk érkezik az Aranygólya

2009.12.13.

Tizenkilenc egyetem és főiskola videóját megelőzve a Pázmány BTK gólyatábori összefoglalója lett az idei év legjobb filmes alkotása.

A www.golyak.hu oldal által rendezett pályázaton 20 felsőoktatási intézmény vett részt. A szavazás a honlapon szeptembertől novemberig tartott, majd az öt legtöbb szavazatot gyűjtött videó bejutott a döntőbe, ahol zsűri választotta ki a legeredetibb alkotást.

2009. december 7-én Debrecenben, a Lovardában hirdették ki az Aranygólya 2009 eredményét.  A zsűritagok, vagyis Harsányi Levente, Nacsa Olivér és Nagy Györgyi (a Budapest Média Intézet igazgatója, a zsűri elnöke) elmondása alapján nehéz volt a döntés, de mint minden versenyben, itt is fel kellett állítani a végső sorrendet.

A debreceni díjátadón az ETV rövid összefoglalója Szolnokot, Debrecent és Pécset megelőzve lett a győztes.
Az alkotóknak ezúton is szívből gratulálunk a szép sikerhez!

----------------------------------------

Aranygólya-díj  2009.
1. Pázmány Péter Katolikus Egyetem BTK
2. Szolnoki Főiskola