Közösen kutattuk agyunk titkait

2017.02.28.
A Magyar Pszichológiai Társaság idei egésznapos budapesti programján a Sophianum John Lukacs termében vehettek részt az érdeklődök február 25-én.

Prof. Dr. Kovács Ilona kezdte meg az előadássorozatot az ünnepélyes megnyitó után azzal a kérdéssel, hogy Miből lesz a felnőtt agy? A következő előadásban Prof. Dr. Czigler Istvántól hallhattunk a Rejtett folyamatokról a látásban. A későbbiekben Dr. Révész György kutatott nem kisebb dolog iránt, mint A tehetség „eredete”. Az előadássorozatot  Dr. Tölgyes Tamás zárta Gondolkodásmódunk, érzelmeink és viselkedésünk kapcsolata című előadásával. Ebben a kognitív viselkedésterápia és a sémafókuszú kognitív viselkedésterápia alapjaira tért mélyebben ki.

A 10 órától 15 óráig tartó előadásokat kisebb létszámú műhelyek követték a pszichológia alkalmazott területeiről, melyekre a nap során lehetett feliratkozni.

Dr. Deák Anita workshopján olyan csoportos szimulációs feladatok voltak, amelyekben a szülők-tanárok-diákok háromszöge jelent meg. Ezeken a szerepeken keresztül szimulálták a tehetséggondozás lehetőségeit és buktatóit.

Hal Melinda fejfájással foglalkozó workshopján a feliratkozók relaxációs technikákkal ismerkedhettek meg.

Fenyves Tamás csoportjában a terápiás folyamat során beálló személyes változások volt a téma.

A sokszínű tudományos programsorozat előképzettségtől és korosztálytól függetlenül idén is sok érdeklődőt vonzott.

Események

20.
2026. ápr.
BTK
PPKE BTK HÖK x tavaszi adományok
Danubianum
22.
2026. ápr.
BTK
Középkori Esték - Latinitas Hungarica
Danubianum
25.
2026. ápr.
BTK
X. PEACH Junior hallgatói konferencia
Sophianum
25.
2026. ápr.
BTK
Alkalmassági vizsgára felkészítő tanfolyam
Iohanneum Díszterem
29.
2026. ápr.
BTK
Ciclo de conferencias dedicadas a los países de América Latina
Danubianum 214
30.
2026. ápr.
BTK
Az élet értelmetlensége és értelme
Danubianum 309
További események
szechenyi-img-alt