Mozdult a Pázmány

2010.05.21.

A vizsgaidőszak előtt hallgatóink egy színes programokat kínáló eseményen kapcsolódhattak ki.

Az elmúlt időszak zord időjárása után talán az égiek is megérezték, hogy a hallgatók utolsó lazításukra készülnek a vizsgaidőszak előtt.
A Mozdul a Pázmány rendezvény célja az volt, hogy felbolygassa a campus mindennapjait. A program párhuzamos helyszíneken zajlott.

Először a szakok mérhették össze erejüket egy labdarúgó tornán, ezzel párhuzamosan a Pázmány néptáncegyüttes szórakoztatta a közönséget, majd átadta a parkettet a táncolni vágyóknak. A megéhezett hallgatókat és vendégeket a Peregrinus étteremben látták vendégül egy tál gulyáslevesre, hogy erőt gyűjtsenek a csocsóbajnokságra és a kvíz-estre.

Az érdeklődők a kulturális programokból is kivehették a részüket, így a Szó Szerint Keresztény Diákkör által szervezett Láthatatlan színházban tévedhettek el, valamint a Campus Arcai című fotókiállítás pályaműveit tekinthették meg. A könnyűzenét kedvelők igazi csemegével is találkozhattak, a Csillag születik című televíziós műsorból megismert Kávészünet együttes lemezbemutató koncertjük előtt látogatott hozzánk, hogy a hallgatóknak egy verses-zenés esttel kedveskedjen. A táncolni vágyóknak az esti óráktól DJ Juhász és DJ Canard biztosította a modern tánczenét.

A rendezvény külön színfoltja, hogy a Hallgatói Önkormányzat felhívással élt a hallgatók felé, amelyben arra kért mindenkit, hogy nélkülözhető ruhákkal, játékokkal járuljon hozzá a rászoruló gyermekek megsegítéséhez.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport