Pázmány nap

2010.10.13.

2010. október 13-án, szerdán számos előadással, kulturális- és sport programokkal ünnepeltük közösen a Pázmány napot. Az egyetemi tanács doktorokat avatott, dékánunk pedig ismét átadta a Pázmány-díjakat.

Az ünneplést egy olasz dokumentumfilm vetítésével kezdtük karunkon. Gilberto Martinelli Márai Sándorról készült alkotását a rendező társaságában élvezhették az érdeklődők. A Vértes Edit emlékdíjat idén Szeverényi Sándor kapta, akit a  szibériai nyelvek és nyelvrokonaink kutatásában elért eredényei alapján ítéltek méltónak az elismerésre.

A Pázmány teremben ülésezett az egyetemi tanács. Dr. Szuromi Szabolcs Anzelm rektorhelyettes Dávid Nóra Margarétát, Fábián Borbálát, Szelke-Tulipán Évát, Guitman Barnabást, Kemény Gábort, Mohay Gergelyt és Véber János Balázst a történelemtudományok, Mudriczki Juditot pedig az irodalomtudományok, doktorává avatta. Armando Nuzzo és Cser András tanáraink pedig ünnepélyes keretek között átvehették habilitációs oklevelüket.

A legjobb munkatársaknak odaítélt Pázmány-díjat idén Kőhalmi Zoltán, a Műszaki Osztály karbantartó munkatársa érdemelte ki áldozatos és precíz munkájával, az oktatóknak járó díjat, pedig az Irodalomtudományi Intézet tanára, a karunkon már 1994 óta oktató Kiczenko Judit kapta. A laudációkat követően a pázmány díjas tanárnő Arany János és a Szent István rend című előadását hallgathatták meg az ünneplők az Audiorium Maximumban.

A Pázmány Nap vendégelőadója Hankiss Elemér volt, aki Ars Sociologia címmel tartott előadást, a szociológia mesterségéről, saját szellemi pályájáról.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport