Képzési terület: bölcsészettudomány
Szakképzettség megnevezése: viselkedéselemző
Végzettségi szint: alap (BA)
Képzési forma (tagozat): levelező
Képzési idő: 6 félév
Az oklevélhez szükséges kreditek száma: 180 kredit
Képzési rend: péntek délután és szombat délelőtt és délután
Szakért felelős intézmény:
PPKE BTK. Pszichológia Intézet. Intézetvezető: Dr. habil Csigó Katalin egyetemi docens, PhD
Pszichológia BA szak szakfelelőse: Dr. Berán Eszter egyetemi docens, PhD
Levelező tagozatért felelős: Dr. habil Bors Edit egyetemi docens, PhD
Oktatásszervező: Csepleő Cecília
Mit kell tudnom a Pszichológia alapszakról?
Célunk olyan alapképzés nyújtása, amely során a végzett szakember ismereteket szerez a pszichológia alaptudományi területeiről, és betekintést nyer a pszichológia alkalmazási területeibe. A képzés a szakterület gyakorlati és elméleti művelésének megkezdéséhez elengedhetetlen alapfeltételeket garantál. A tudományos és oktatómunkára való felkészítés mellett korszerű és hatékony gyakorlati tevékenységre is képezzük a hallgatókat. Ez utóbbi megvalósulásához fontosnak tartjuk a pszichológia tudományának természettudományos és módszertani megalapozását, az ehhez szükséges alapelméletek elsajátítását, az elméletekre épülő gyakorlati ismeretek oktatását. Az alapszak minden hallgató számára egységesen a társadalomtudományi, orvostudományi és módszertani kiinduló ismeretekre építve általános-, fejlődés-, személyiség- és szociálpszichológiai stúdiumokat tartalmaz.
Kinek érdemes jelentkezni?
- Akik kitüntetetten érdeklődnek a pszichológiai ismeretek iránt.
- Akik a gyakorlatban is hasznosítható ismereteket szeretnének szerezni a pszichológia tudományának terén.
- Akik elkötelezetten vállalják, hogy megfelelnek a képzés tanulmányi követelményeinek (tanórákon való rendszeres kötelező jellegű részvétel, oktatói irányítás mellett önálló elméleti és gyakorlati feladatok végzése a tanórákon kívül, autonóm tanulásra való képesség) és a pszichológus etikai normáknak.
- Ajánljuk az alapképzési szakot mindazoknak, akik szeretnének e tudományterületen a későbbiekben mesterfokozatot szerezni. A mesterfokozatot megszerzettek pedig továbbtanulhatnak az egyetem (vagy más egyetemek) doktori iskoláiban.