Intézetvezető: Dr. Berzeviczy Klára egyetemi docens, PhD
Szakfelelős: Dr. Horváth Géza egyetemi docens, PhD, dr. habil.
Titkárság: 1111 Budapest, Bertalan Lajos u. 2. BTK Z épület 511. (A telephely térképen IDE kattintva tekinthető meg.)
E-mail: szlavisztika@btk.ppke.hu
Mit kell tudnom a Szlavisztika mesterképzésről?
A Szlavisztika mesterképzés célja olyan szakemberek képzése, akik elméleti és gyakorlati szaktudással rendelkeznek a szlavisztika területén. A hallgatók képessé válnak önálló kutatást végezni, valamint a szlavisztika oktatásában és kutatásában is részt venni. A program felkészít a rendszerszintű működtetésre, kutatás-fejlesztési feladatokra, és a szakmai eredmények hazai és nemzetközi kommunikálására. A képzés során megszerzett tudás alapot adhat a doktori tanulmányokhoz is.
Szakképzettség megnevezése
okleveles szlavisztika szakos bölcsész
Képzési idő
4 félév
Munkarend
nappali/levelező
A képzésről
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik változó korunk legkülönfélébb, gyakorlati és elméleti kihívásait is szem előtt tartva megfelelő szaktudományos és alkalmazói tudással rendelkeznek a szlavisztika művelése és alkalmazása terén. Képesek a szlavisztika oktatásában és kutatásában önálló kutatói, alkalmazói feladatokat ellátni, továbbá részt vállalni a rendszerszintű működtetés feladataiból, a kutatás és fejlesztés terén feladatokat elvégezni, hazai és nemzetközi szakmai fórumokon a szlavisztika, de tágabb értelemben a szlavisztika hazai eredményeit kommunikálni. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
A felvétel feltételei
A mesterképzésbe történő belépésnél teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a szlavisztika alapképzési szak.
Meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.
Szlavisztika alapképzési tanulmányok esetén és más alapképzési oklevél birtokában a mesterképzésbe való belépéshez 30 kredit szükséges szláv nyelvi, nyelvészeti, irodalomtudományi, kultúrtörténeti ismeretekből, amelyeket a hallgató a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint utólag is megszerezhet.
A mesterképzésbe való belépés feltétele valamely szláv nyelvből középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél.
Felvételi vizsga
A felvételi beszélgetés során a felvételiző beszámol eddigi tanulmányairól, szakdolgozati témájáról, szakirányú olvasmányairól, terveiről és motivációjáról.
A beszélgetés bemutatkozás része a választott specializáció nyelvén zajlik (oroszul vagy lengyelül).