Intézetvezető: Dr. Hidas Zoltán egyetemi tanár, PhD
Szakfelelős: Dr. Hidas Zoltán egyetemi tanár, PhD
Titkárság: 1088 Budapest, Mikszáth tér 1. (A telephely térképen IDE kattintva tekinthető meg.)
Telefon: +36-1 327 5924
E-mail: szociologia@btk.ppke.hu
Mit kell tudnom a szociológia alapszakról?
A szak a bevezető társadalomtudományi (politikatudományi, médiaelméleti, közgazdaságtani) és társadalomtörténeti tárgyakon kívül módszertani (kvantitatív és kvalitatív módszerek) tudást ad, speciális áttekintést nyújtva a különböző szociológiai területekről (pl. szociálpszichológia, deviancia, család-, vallás-, település-, oktatásszociológia). A képzés fókuszában az egyéni viselkedés és a társadalmi rendszerek viszonya áll. A kutatási gyakorlatok között kiemelt helyet kap a terepkutatás (nyári tábor, intézményi gyakorlat). Az emberi világ sokrétűségét bemutató, elemző képzés tudományos pályára éppúgy felkészít, mint alkalmazott szociológiai munkatevékenységekre.
Szakképzettség megnevezése: szociológia alapszakos szakelőadó
Képzési idő: 6 félév
Munkarend: nappali
A képzésről
Célunk olyan társadalomtudományi felkészültséggel rendelkező szakemberek képzése, akik a társadalmi élet különböző területein (politika, kutatás, oktatás, kultúra, média, gazdasági élet, egészségügy, környezetvédelem, településgazdálkodás, társadalomtervezés és -irányítás, stb.) önállóan vagy csapatban végzendő döntéshozói, irányítási, tervezési, szervezési, szakértői, kutatási és oktatási feladatok felelősségteljes elvégzésére képesek. A végzettek megfelelő elméleti és gyakorlati tudással, interdiszciplináris ismeretekkel és nemzetközi kitekintéssel rendelkeznek. Megszerzett ismereteik birtokában alkalmasak tanulmányaik mesterképzés keretében történő folytatására.
Kinek érdemes jelentkezni?
Ajánljuk mindazoknak a képzést, akik három év alatt olyan diplomát szeretnének, amely a tanult szakmában gyors elhelyezkedést tesz lehetővé. Érdeklődnek az emberek és a társadalom élete iránt. Életpályájuk megvalósítása során más emberek javát is szolgálni akarják, és maguk körül jobbá szeretnék tenni a világot. El tudják képzelni, hogy jövőbeni munkájukkal emberek sorsáról és életviszonyairól fognak dönteni, és szeretik a történelmet, a társadalomtant, az embertant.