Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: A kulturális diplomácia gyakorlata
Tárgy kódja: BMNNT08600M
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Kreditérték: 4
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Gyakorlati jegy
Felelős kar: BTK
Felelős szervezeti egység: Nemzetközi és Politikatudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Dr. Kerényiné dr. Környei Ágnes
Tárgyleírás:

A kulturális diplomácia egyre több tématerületet fog át napjainkban, amelyet átfogóan, kronológiailag illetve a különböző nemzetközi szereplők szempontjából is meg lehet közelíteni. De a szakdiplomácia eszközrendszere is folyamatosan fejlődik, amelyet részletesebben, gyakorlati példákon keresztül is elemeznek a hallgatók! Hangsúlyt kapnak továbbá a kultúra kapcsolódási pontjai a nemzetközi kapcsolatok más területeihez (pl. nemzetközi fejlesztési együttműködés, kulturális és kreatív iparágak nemzetközi expanziója).

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Éger Gy., Kiss J. L. (szerk.): Stratégia és kultúra – Kulturális külpolitika az új kihívások tükrében Teleki László Alapítvány, Budapest, 2004.

Krige, J., Barth, K-H. (eds.): Global Power Knowledge. Science, Technology and International Affairs Osiris Vol. 21, University of Chicago Press, Chicago, 2006

Oreskes, N., Krige, J. (eds.) Science and Technology in the Global Cold War (Cambridge: MIT Press, 2014). ISBN-10: 0262526530 ISBN-13: 978-0262526531

Parmar,I., Cox,M.(eds.): Soft power and US Foreign Policy. Theoretical, historical and contemporary perspectives Routledge, London and New York, 2010

Vizi E. Szilveszter: Láthatatlan hidakon át MTA, Budapest, 2008 ISBN-0429000415599