Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: Az anyanyelvi nevelés gyakorlata
Tárgy kódja: BMNMA01300M
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Kreditérték: 2
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Gyakorlati jegy
Felelős kar: BTK
Felelős szervezeti egység: Vitéz János Tanárképző Központ
Tárgyfelelős oktató: Eck Júlia
Tárgyleírás:

A tantárgy célja annak megismerése, milyen kompetenciákat szükséges a magyar nyelv tanítása során kialakítani és fejleszteni. Kiemelten fontos a vonatkozó anyanyelv-pedagógiai szakirodalom, a tanítási segédletek megismerése, kiválasztásuk, tanórai alkalmazásuk szempontjainak vizsgálata és kipróbálása; valamint alapvető gyakorlat szerzése a tanítási folyamat tervezésében és szervezésében, az óraelemzési eljárásokban.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Adamikné Jászó Anna: Anyanyelvi nevelés az abc-től az érettségiig. Budapest, Trezor Kiadó, 2002. ISBN 9638144068

Bicskeiné Zsulán Julianna: A középiskolai anyanyelvi tantárgy-pedagógia vázlata. Szeged, JATEPress, 1998. (egyetemi jegyzet)

Budaváriné Béres Erzsébet– Kelecsényi László Zoltán: Szövegértés–szövegalkotás. I-II. Budapest, Corvina Kiadó, 1999. ISBN 9631348598