Tantárgy adatlapja
A gyakorlat során a hallgató megbeszéli konzulensével a szakdolgozathoz kellő anyaggyűjtés metodikáját, a munka írása során felmerülő problémákat, rendszeresen beszámol előrehaladásáról, az elvégzett munkáról. A konzulens tanácsokkal segíti a szakdolgozó munkáját a felhasználandó források, a szakirodalom, a dolgozat megszerkesztésének kérdéseiben. A dolgozat témavezetője és az intézetvezető hagyja jóvá a szakon készülő szakdolgozati témaválasztást.
A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):
Kötelező irodalom:
Umberto ECO, Hogyan írjunk szakdolgozatot?, ford. Klukon Beatrix, Bp., Kairosz, 1996. ISBN 9639137537 (Az anyaggyűjtéssel, illetve az idézéssel és jegyzetekkel kapcsolatos részek: 65-132, 187-212)
Culler, Jonathan, Literary Theory - A Very Short Introduction, Oxford UP, 2011.
BÍBOR Máté, HEGYI Ádám, A magyar irodalom filológiája, Bp., 2005.
Az ItK címleírási és jegyzetelési alapelvei, összeállította Kecskeméti Gábor = Bevezetés a régi magyarországi irodalom filológiájába, szerk. Hargittay Emil, Bp., Universitas, 2003. 9-15. (ISBN 9639104809)
Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul:
a)tudása
Megismeri a választott szakdolgozati témához szükséges legfontosabb forrásokat és irodalmat valamint a címleírási, jegyzetelési módszereket.
b) képességei
A hallgató tudja alkalmazni a források és szakirodalom szakdolgozata szempontjából legfontosabb részeinek kiválasztását, id&eacu
te;zetek megválasztását, szakirodalmi részek tömörítését, tudja alkalmazni a jegyzetelési, címleírási szabványt.