Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: Drámajátékok és ünnepségek a német nemzetiségi óvodában
Tárgy kódja: BBNON01800

• Koncentrációs játékok
  • Versek, szöveges, ritmikus játékok
  • Improvizatív játékok

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

1.&

nbsp;      Betz, Anica – Schuttkowski, Caroline – Stark, Linda: Sprache durch Dramapädagogik handelnd erfahren. Ansätze für den Sprachunterricht. Schneider Verlag Hohengehren, 2015.

2.       Kollektiv: Das große Ravensburger Buch der Kinderbeschäftigung. Ravensburger Buchverlag, 2018.

3.       Kollektiv: Das Spiel- und Bewegungsliederbuch, Die Lamp und Leute Entertainment GmbH, 2013.

4.       Wessel, Mechthild – Wege, Brigitte vom – Kersten, Detlef: Das Kindergartenfestebuch. Verlag Herder. 2012.

5.       Kollektiv: Kinderlieder mit CD zum Mitsingen. Verlag Reclam, 2011.

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul

pl.:

a)    tudása

"font-family:"Times New Roman",serif; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-fareast-language:HU">-          A 3 - 7 éves korosztály nemzetiségi oktatásáshoz, neveléséhez kapcsolódó ünnepkörökről alapos ismeretekkel rendelkezzen.

b)    képességei

-          Különböző tematikájú ünnepségek előkészítése, levezetése, értékelése.

-          A jeles napokhoz, ünnepekhez kapcsolódó drámajátékok előkészítése, levezetése, értékelése.

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

óvodapedagógus [nemzetiségi óvodapedagógus (német)] BANP-XOPN alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 6 félév BTK