Tantárgy adatlapja
A kortárs filozófiai kutatások egyik legmeghatározóbb területe az elme és a gondolkodás kapcsolata. Az elmefilozófia tantárgy célja, hogy ezt a kapcsolatot mind a fizikai elmekutatás, mind a filozófia, mind pedig a kettőt összekapcsolni óhajtó, átfogó tudományos elméletek szempontjából vizsgálat alá vegye.
A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):
Beakley, Brian and Ludlow, Peter: The Philosophy of Mind. Cambridge, Mass., London, MIT Press, 1992.
Ambrus Gergely, Demeter Tamás, Forrai Gábor, Tőzsér János (szerk): Elmefilozófia szöveggyűjtemény. Budapest, L’Harmattan, 2008.
Searle, John. R.: Az elme, az agy és a programok világa. Kognitív tudomány, Budapest, Osiris Kiadó és Láthatatlan Kollégium, 1996.
Robinson, Howard: ed., Objections to Physicalism. Oxford, Oxford University P., 1993.
Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 8. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul:
a) tudása
A hallgató tájékozott a filozófiatörténet nagy korszakaiban és műveiben, illetve irányzataiban.
b) képességei
Képes argumentumok azonosítására, átgondolására, valamint ezeknek élőszóban és írásban vázlatos vagy részletes bemutatására.