Tantárgy adatlapja

Tárgyfelelős oktató: Dr. Kozma Gábor János
Tárgyleírás:

Az etalonvizsga célja

A hallgatók átfogó szakmai ismeretrendszereinek ellenőrzése egy komplex kérdésbank segítségével.

Az ellenőrzés jellege és iránya

A vizsga alapvetően elméleti jellegű, a legfontosabb szakmai tárgyat ismereteit kéri számon.

A hallgatótól elvárható az addig tanult pedagógiai és pszichológiai tárgyak tudásanyagát integráló látásmód jelenléte.

Az etalonvizsga tartalma

Az aktuális kérdésbankot a vizsga előtt legalább két hónappal nyilvánosságra kell hozni, az elektronikus vizsga gyakorlását biztosítani kell a hallgatók számára.

A kérdéseket az előtanulmányi tantárgyak ismeretanyagára támaszkodva, több tudományterületet érintő zárt, feleletválasztós kérdések formájában kell megfogalmazni.

Az etalonvizsga menete

Az etalonvizsgát a Moddle rendszer vagy más, a Kar által engedélyezett LMS rendszer segítségével, elektronikus formában kell teljesíteni. A vizsga időtartama max. 40 perc.  A vizsga időintervalluma előre rögzített és időkorlátos. A vizsga előzetesen is gyakorolható, a kérdésben a hallgatók rendelkezésére áll minimum egy hónapig az éles vizsga előtt.

Az etalonvizsga 90%-os teljesítménytől számít sikeresnek.

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

gyermek- és ifjúságvédelem szakterületen pedagógus-szakvizsgára felkészítő BSLP-PSZGYI szakirányú továbbképzés Levelező magyar 4 félév BTK