Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: EU projektmenedzsment
Tárgy kódja: BMNNT02600M
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Kreditérték: 4
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Gyakorlati jegy
Felelős kar: BTK
Felelős szervezeti egység: Nemzetközi és Politikatudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Zsár Virág
Tárgyleírás:

A vállalatgazdaságtan és számviteli ismeretek gyakorlati alkalmazásának elsajátítása, üzleti terv készítésén keresztül. A hallgatók csoportokat alkotva minden órára elkészítik egy vállalat üzleti tervének egy-egy fejezetét az előző órán tanultak alapján. A gyakorlat segítségével a hallgatók bármely vállalkozás általános gazdasági működésének és tervezésének kereteivel ismerkedhetnek meg.

A gyakorlat során kiemelten fontos cél az EU pályázati nyomtatvány és mellékleteinek megismerése, a kiválasztott vállalat jelenlegi feltételrendszerének bemutatása, a SWOT, PEST elemzés, Porter modell alkalmazása, a marketingterv készítése és a hozzá kapcsolódó esettanulmányok.

Szintén bemutatásra és gyakorlásra kerül a finanszírozási források feltárása, a humánpolitikai terv készítése, a megtérülési számítások alkalmazása és gyakorlása, az eredményterv és a cash flow terv készítése.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):

Kötelező irodalom:

KATONA Klára, A vállalatgazdaságtani alapjai, Budapest, Szent István Társulat, 2004. ISBN 963-361-644-1

HORVÁTH Katalin, Számvitel, Budapest, Szent István Társulat, 2004. ISBN 963-361-651-4

Ajánlott irodalom:

CHIKÁN Attila, Vállalatgazdaságtan, Budapest, Aula, 2000. ISBN 963-9215-75-9

SIEGEL, Eric S., FORD, Brian R., BORNSTEIN , Jay M., Üzleti terv kalauz, Budapest, CO-NEX Könyvkiadó és Terjesztő Kft., 1997. ISBN 9638401133

BREALY, Richard, MYERS, Stewart, Vállalati pénzügyek, Budapest, Panem Kft, 1996. ISBN 963-545-100-8

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul:

a) tudása

Rendszerezett ismeretekkel rendelkezik a magyar, az európai és az Európán kívüli politikai rendszerekről, valamint a kormányzati rendszerek domináns nemzetközi típusairól.

b) képességei

Képes bekapcsolódni szakterületének nemzetközi kutatási projektjeibe, valamint ilyen projektek pályázati munkáiba.

Képes a szakmai feladatok megoldása során az önálló elemzésre, értékelésre és a különböző következtetések szintetizálására.

Képes konzisztensen használni a politikatudományi fogalmakat.

c) attitűdje

Nyitott és befogadó szakterületének a legkülönfélébb nemzetközi kutatási eredményei iránt, és elkötelezett az általa hasznosnak ítélt új tudáselemek hazai megismertetése mellett.

d) autonómiája és felelőssége

Önálló és felelős szereplője szakterülete tudományos életének, képviseli szakmai elveit és kutatási eredményeit minden lehetséges fórumon.

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

Nincs megjeleníthető adat
szechenyi-img-alt