Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: Intézményen kívüli szakmai gyakorlat
Tárgy kódja: BBNKM50000
Óraszám: N: 0/0/0, L: 0/0/0
Kreditérték: 10
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Gyakorlati jegy
Felelős kar: BTK
Felelős szervezeti egység: Kommunikáció- és Médiatudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Habos Dorottya
Tárgyleírás:

A kurzus, a külső intézménynél eltöltött szakmai gyakorlat célja, hogy fontos tapasztalatot nyújtson a hallgatók számára az újságírás, rádiózás, televíziózás, filmkészítés területéről. A hallgatók az általuk választott szakmai területre koncentrálhatnak az újságírás, rádiózás, televíziózás, filmkészítés viszonylatában. A diákoknak lehetőségük van a gyakorlat során a szakma jeles képviselői mellett részt venni a különféle munkafolyamatban. A gyakorlat ideje alatt a hallgatók az elméletben tanultakat gyakorlati feladatok kapcsán is képessé válnak alkalmazni, miközben kellő körültekintéssel és felelősséggel viseltetnek a gyakorlati képzést nyújtó média, filmgyártó intézmény vonatkozásában. A kurzuson szerzett munkatapasztalat a hallgatókat a munkaerőpiacon még versenyképesebbé teszi.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

A kurzus külső intézményi gyakorlat jellegéből adódóan nem tartozik hozzá kötelező szakirodalom.

Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul

a)   tudása

le="mso-list:Ignore">-      a társadalmi kommunikáció fogalomkészletének kialakítása

-      a kommunikáció és média területét meghatározó társadalmi, strukturális tényezőinek megismerése