Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: Modern irodalmi arab nyelv 1.
Tárgy kódja: BBNKA41200
Óraszám: N: 0/2/0, L: 0/0/0
Kreditérték: 3
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Gyakorlati jegy
Felelős kar: BTK
Felelős szervezeti egység: Klasszikus és Újlatin Nyelvek Intézete
Tárgyfelelős oktató: Dr. Severino-Varsányi Orsolya
Tárgyleírás:

Eckehard Schulz, Günther Krahl, Wolfgang Reuschel, Standard Arabic: An Elementary-Intermediate Course, Cambridge, CUP, 2002. kurzuskönyve anyagát követve az arab írást, a nyelvtan alapjait, ill. a mindennapi társalgás szókincsének alapjait sajátíthatják el a diákok. A félév anyaga az első négy lecke (nyelv, nyelvtan: írás; névelő-nem-névszói mondat; szám-személyes névmás-melléknevek; többes számok-esetvégződések-prepozíciók; szókincs: otthon/ház; bemutatkozás; város/környezet; bevásárlás).

A 3-5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása biblio­gráfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, oldalak, ISBN)

Kötelező irodalom:

Ajánlott irodalom:

Hans Wehr: Dictionary Of Modern Written Arabic (bármelyik kiadás)

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

keleti nyelvek és kultúrák [arab] BANB-XKA alapképzés (BA/BSc/BProf) Nappali magyar 6 félév BTK