Tantárgy adatlapja

Felelős szervezeti egység: Angol-Amerikai Intézet
Tárgyfelelős oktató: Dr. McAteer Michael Kevin
Tárgyleírás:

A szakdolgozati felkészülés második lépése a megfelelő kutatásmódszertani alapozás. A kutatásmódszertan a differenciált tanulásszervezés kialakításával bevezetést nyújt a kutatómunkába, előkészíti a szakdolgozat elkészítésének módszertanát, struktúráját, a tudományos probléma felfedezését és kialakítását, továbbá elősegíti a kötelező tananyagot meghaladó tudományos igényű önképzést, és a hallgató által így elért eredmények szakmai nyilvánosságának első, szűkebb, kísérleti fórumát biztosítja. Mindezzel megteremti a lehetőségét, hogy a szakdolgozat megfelelő kutatásmódszertani alapokkal rendelkezzen.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Kötelező irodalom:

Booth, Wayne C., Colomb, Gregory G., Williams, Joseph M., The craft of research, Chicago, University of Chicago Press, 2003, ISBN 0-226-06568-5

Currie, Cray, Strictly academic : a reading and writing text, New York, Newbury House, 1987, ISBN 0060414111

Fabb, Durant, How to write essays, coursework projects, dissertations, and theses in literary studies, London, Longman, 2005, ISBN 0-582-78455-7

Biddle, Arthur W., Fulwiler, Toby, Reading, writing, and the study of literature, New York, Random House, 1989, ISBN 0-394-37404-5

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

anglisztika BMNB-IAN mesterképzés (MA/MSc) Nappali angol 4 félév BTK