Tantárgy adatlapja

Felelős szervezeti egység: Kommunikáció- és Médiatudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Dr. Kovács Ákos
Tárgyleírás:

A kommunikációs alapképzés keretein belül a hallgatók három szakirány közül választhatnak, ezek a Nyomtatott és elektronikus média specializáció, a Közkapcsolatok specializáció és a Film, videó specializáció. A Film és videó tanulmányok specializációs etalon vizsga célja, hogy a hallgatók számot adjanak az általuk választott specializációhoz kapcsolódó ismereteikről.

A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN)

Kötelező olvasmányok:

Nowell-Smith, George (szerk.) Új Oxford film enciklopédia. Budapest, Glória. 2003

Kovács A. B.: A történet újraélesztése .A játékfilm esete a dokumentumfilmmel     Filmvilág 1993/12.

Gelencsér Gábor Költött valóság    Filmvilág: 2001/4. sz.

Czirják Pál: Jelenlét és elbeszélés.   Metropolis 2004/2

Magyar Bálint. A magyar némafilm története. Budapest, Palatinus. 2003. 61-86

Balogh Gyöngyi – Király Jenő. „Csak egy nap a világ…” A magyar film műfaj és stílustörténete 1929-1936. Budapest, MFI. 2000. 125-146

Casetti, Francesco. Filmelméletek 1945–1990. Budapest, Osiris. 1998. 15-48