Tantárgy adatlapja
A tantárgy célja, hogy a szakdolgozatírás kezdeti fázisában a hallgató megismerkedjen a szakdolgozat iránt támasztott szakmai követelményekkel. Azzal, hogy milyen részekből kell állnia a szakdolgozatnak, ezek a részek hogyan viszonyuljanak egymáshoz, egy adott témához milyen módszereket célszerű használni, mi a szerepe a kutatás- és tudománytörténeti bevezetőnek, hogyan kell szabatosan használni a tudományos apparátust. Erre a célra a tantárgy korábbi szakdolgozatokat használ és dolgoz fel kritikai szempontból.
A 2–5 legfontosabb kötelező, illetve ajánlott irodalom (jegyzet, tankönyv) felsorolása bibliográfiai adatokkal (szerző, cím, kiadás adatai, (esetleg oldalak), ISBN):
Kurzusonként változó.
Azoknak az előírt szakmai kompetenciáknak, kompetenciaelemeknek (tudás, képesség stb., KKK 7. pont) a felsorolása, amelyek kialakításához a tantárgy jellemzően, érdemben hozzájárul:
a) tudása
Ismeri az egyetemes (európai) és a magyar művészet nagy stíluskorszakait (az antikvitástól a középkori és újkori művészeten át a modern és kortárs művészetig).
Elmélyed egy választott művészettörténeti téma kutatástörténetében és szakirodalmában.
b) képességei
Képes argumentumok azonosítására, átgondolására, valamint ezeknek élőszóban és írásban vázlatos vagy részletes bemutatására.
c) attitűdje
Kritikai és kreatív gondolkodás és problémaérzékenység jellemzi.
Képes argumentált módon kifejteni saját álláspontját.
d) autonómiája és felelőssége
Véleményét körültekintően alakítja ki, tájékozódik és felelősséget vállal saját álláspontjáért.
Véleményét argumentumokra alapozza.