Történettudományi Intézet

Intézetvezető: Dr. Őze Sándor egyetemi tanár, DSc, dr. habil.

Szakfelelős: Dr. Ötvös István egyetemi docens, PhD

Titkárság: 1111 Budapest, Bertalan Lajos u. 2. BTK Z épület 506. (A telephely térképen IDE kattintva tekinthető meg.)

E-mail: tortenelem@btk.ppke.hu

 

Mit kell tudnom a Történelem mesterképzésről?    

A képzés magyar és angol nyelven is elvégezhető. A magyar képzés fő fókusza a magyar és az egyetemes történelem nagy korszakainak és fontos összefüggéseinek vizsgálata, amelyek révén a hallgatók a társadalmi, gazdasági és politikai kérdések kutatásában egyaránt jártasságot szereznek.  

Az angol nyelvű képzés fő fókusza a globális történelem (global history) oktatása, illetve a globális történeti kutatásokhoz szükséges szakmai módszertan átadása. Az angol nyelvű képzés nyelvi modult is tartalmaz, amelynek során az Armenian Studies specializáción lévő diákok jelenleg az örmény nyelvet, illetve annak nyelvi dialektusait sajátíthatják el. 

 

Tantervek →


Szakképzettség megnevezése

okleveles történész

Képzési idő

4 félév

Munkarend

nappali/levelező

A képzésről

Célunk olyan szakemberek képzése, akik az egyetemes és a magyar történelem, a rokon és segédtudományok területén megszerzett ismereteik birtokában képesek a történész mesterség gyakorlására. Felkészültek történelmi, illetve társadalmi és politikai kérdésekben egyaránt. Ismerik a magyar és az egyetemes történet nagy korszakait és fontos összefüggéseit. Megfelelő ismeretekkel rendelkeznek tanulmányaik doktori képzés keretében történő folytatásához.

A történelem mesterképzésben oktatott specializációk témájukban és módszerükben lehetőséget biztosítanak az önálló, elmélyült tudományos kutatásra, és a legjobb hallgatók doktori tanulmányokra történő felkészítésére.

Specializációk nappali tagozaton:
- Közép-Európa
- kulturális örökség története és gyakorlata
- örmény tanulmányok

Specializációk levelező tagozaton:
- Közép-Európa
- kulturális örökség története és gyakorlata

A felvétel feltételei

A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok
Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a történelem alapképzési szak
Meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: a bölcsészettudomány, a társadalomtudomány, a jogi képzési terület szakjai.

A mesterképzésbe való belépéshez a korábbi tanulmányok szerint szükséges minimális kreditek száma legalább 50 kredit a történelem alapképzési szak ismeretköreiből.

Felvételi jelentkezéshez csatolandó dokumentum: motivációs levél, hitelesített oklevélmelléklet vagy leckekönyv (elektronikus leckekönyv).

Felvételi vizsga

A jelentkezők szóbeli felvételi vizsgát tesznek. Ennek témái: a szakdolgozat rövid ismertetése, a korábbi tanulmányok áttekintése, érdeklődés, motivációk, TDK-munka, lehetséges szakirány-választás.