Kari folyóirataink folyamatosan fogadják a kéziratokat

2024.05.14.

Karunk mind a hat folyóirata szeretettel várja a potenciális szerzők kéziratait. A megfelelő folyóirat kiválasztásához ajánljuk figyelmükbe az alábbi rövid kivonatokat a folyóiratok profiljáról és elérhető legutóbbi számaikról.

Az Axis: Vallás- és eszmetörténeti folyóirat a PPKE Történettudományi Doktori Iskolája alapította 2012-ben azzal a céllal, hogy a doktori iskola profiljának megfelelően fórumot adhasson az itt zajló kutatásoknak, valamint publikációs lehetőséget az iskola doktoránsainak és tanárainak. A legutóbbi (2023/2), a világ vallásaiban az ásványok és fémek szerepét felölelő szám illetve a folyóirat kéziratbenyújtó felülete ide kattintva érhető el.

Humán Innovációs Szemle szerkesztőbizottságában szerepet vállaló elismert hazai és külföldi szakemberek közös célja a társadalmi és kulturális tőke növelése, a humán kutatás-fejlesztés és innováció eredményeinek megismertetése az olvasókkal, a társadalmi és gazdasági szereplőkkel. Legutóbbi számuk (2023/2) és a folyóirat kéziratbenyújtó felülete ide kattintva érhető el.

A PPKE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar a Mester és Tanítvány folyóiratot tíz év szünetelés után 2023-tól megújulva, a kari folyóirat-család tagjaként, akadémiai és nemzetközi elvárásokat követve indítja újra. Legutóbbi számuk (2023/2) és a folyóirat kéziratbenyújtó felülete ide kattintva érhető el.

Verbum – Analecta neolatina célja, hogy a közép- és újkori latin, valamint az újlatin irodalmak, nyelvek és kultúrák területén végzett kutatások számára fórumot biztosítson, különös tekintettel a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen és a vele együttműködő intézményekben elért eredmények bemutatására. Legutóbbi számuk (2023/2) és a folyóirat kéziratbenyújtó felülete ide kattintva érhető el.

Pázmány Papers évente egyszer megjelenő, angol nyelvű online folyóirat, melynek célja, hogy anonim lektori vélemények alapján kiválasztott eredeti, új tudományos eredményeket felmutató írásokat közöljön a nyelv-, irodalom- és kultúratudományok területéről. Az interdiszciplináris folyóirat fiatal kutatóknak és tudományterületük elismert szakembereinek egyaránt lehetőséget nyújt elméleti és gyakorlati kérdések megvitatására. Minden szám egy-egy téma köré szerveződik, melyet vegyes tematikájú tanulmányok és recenziók egészítenek ki. A folyóirat első száma (2023/1) és a kéziratbenyújtó felülete ide kattintva érhető el.

A 2023-ban alapított Folia Humanistica et Socialia lektorált, tudományos folyóirat, amelyben elsősorban a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának és partnerintézményeinek oktató-kutatói közölnek eredeti kutatási eredményeket, szerkesztett konferencia-előadásokat és recenziókat a humán és társadalomtudományok területéről. Szeretettel ajánljuk figyelmükbe a folyóirat második számát, amelyben jelenlegi és volt hallgatóink kutatásainak tanulmányai olvashatóak. A 24 cikk az angol-amerikai filmipartól kezdve, az orosz irodalmon át, a művészet- és régészettudományok mellett pszichológiai kérdésekkel is foglalkoznak. A rendkívül érdekes tanulmányok bepillantást adnak a múlt és a modern kultúra témáiba. Az említett 2023/2-es szám és a folyóirat kéziratbenyújtó felülete ide kattintva érhető el.

A minden kari folyóiratot gyűjtő OJS platform az alábbi képre kattintva érhető el.

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport