Magas rangú állami kitüntetésben részesült T. Erdélyi Ilona

2011.09.07.

A díjazottak között volt a PPKE BTK professor emeritája, T. Erdélyi Ilona is.

"Arra ösztönöz, hogy az eddigi elhivatottsággal folytassam tudományos és oktató munkámat" – hangsúlyozta a magas rangú elismerés kapcsán T. Erdélyi Ilona, az MTA doktora, az MTA Irodalomtudományi Intézetének nyugalmazott tudományos főmunkatársa, aki a mai napig oktat a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen. A Magyar Köztársági Érdemrend tisztikeresztjét az Irodalomtudományi Intézet alapítójaként és munkatársaként végzett kimagasló munkájáért, a magyar reformkor irodalom- és sajtótörténetének, valamint esztétikájának területén végzett kutatásaiért, Erdélyi János életművének feltárásáért és kritikai kiadásban megjelent összes művének sajtó alá rendezéséért, valamint a német, az osztrák és a magyar romantika kapcsolatáról írt nemzetközileg is elismert tanulmányaiért vehette át.

Forrás: Magyar Tudományos Akadémia

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.