Tanulmánykötetet mutatott be a Fraknói Vilmos Római Történeti Kutatócsoport

2022.09.28.

A tanulmánykötet nemzetközi együttműködés keretében Tusor Péter és Alessandro Boccolini szerkesztésében valósult meg. A kötet tizenkét, a Barberini-korszakot és a kora újkort kutató nemzetközileg ismert és elismert történész munkáit tartalmazza. Alapját az egy évvel korábban, 2021-ben, ugyanezen a néven megrendezett nemzetközi konferencia adta. A kötet az Edizioni Sette Città gondozásában, Viterbóban jelent meg az Acta Barberiana sorozat ötödik tagjaként. Tudományos kiadója az Istituto Nazionale di Studi Romani. A kötetet Domokos György italianista, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Olasz Tanszékének oktatója és Kruppa Tamás, a Szegedi Tudományegyetem docense és a Fraknói Kutatócsoport főmunkatársa mutatta be.

Tusor Péter megnyitó beszédében hangsúlyozta, hogy a Barberinikről, az egyik legjelentősebb kora újkori pápai dinasztiáról szóló konferencia a római Istituto Nazionale di Studi Romani-ban tartott nemzetközi konferencia eredményeit tartalmazza, amely szimpóziumnak a Fraknói Vilmos Római Történeti Kutatócsoport is szervezője volt. Ez magyarázza a kötet budapesti bemutatóját is.

A Társadalomtudományi Doktori Iskola workshopja