Jámbor Herkules levelei

2019.03.22.

Megjelent Domokos György gondozásában Ercole Pio egri püspöki kormányzó levelezése

Hogyan vadászott gepárddal II. Ulászló? Milyen termékek jutottak a ferrarai udvarba a Magyar Királyság területéről? Napi hány halálos áldozata volt a pestisnek?

Vezető kutatónk, Domokos György már hosszabb ideje foglalkozik Ercole Pio di Savoiával, aki Estei Hippolit egri püspökségének idején a távollévő főpap gazdasági ügyeit intézte annak székhelyén. A Carpi városából származó klerikus és nemesember két éven át (1508 és 1510 között) tartózkodott Egerben. Az elsősorban a gazdasági ügyeket érintő, de közben a XVI. század elejének magyar valóságáról is érdekes részletekkel szolgáló levelezésben a fenti kérdésekre mind választ találhat az olvasó. A szövegkiadást bevezető tanulmánnyal együtt veheti kézbe a nagyközönség a Balassi Kiadó jóvoltából.

A kötet a Vestigia Kutatócsoport munkájának harmadik önálló könyvként napvilágot látott eredménye, melyet reményeink szerint további kiadványok követnek.

Domokos György. A jámbor Herkules. Estei Hippolit bíboros egri kormányzója, Ercole Pio beszámolói Magyarországról (1508-1510). Budapest: Balassi, 2019.

Események

25.
2026. jún.
BTK
XII. Fraknói Nyári Akadémia
Magyar Tudományos Akadémia PAB-székház
26.
2026. jún.
BTK
A Nyelvtudományi Doktori Iskola házi doktoranduszkonferenciája
Danubianum -107
23.
2026. júl.
BTK
Diplomaátadó ünnepség
Szent István-bazilika
16.
2026. okt.
BTK
Dosztojevszkij olvasatai. Hallgatói és doktoranduszi konferencia
Danubianum 111
További események
szechenyi-img-alt