A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara mostantól deklaráltan együttműködik a Keresztény Jogakadémiával is

2023.10.18.

Az együttműködési megállapodás részleteit magában foglaló okiratot - amely az érintett szervezetek hatékonyságnövelését erőik egyesítésével, tudásuk, tapasztalataik megosztásával, tevékenységeik fokozott összehangolásával közös kezdeményezések és fellépések révén kívánja erősíteni - Dr. Birher Nándor, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karát (PPKE BTK) vezető dékán és Dr. Badacsonyi Zoltán, a Keresztény Jogakadémia elnöke - ma ünnepélyes keretek között látta el kézjegyével.

Az együttműködő felek a ma szentesített okmány alapján a jövőben kiemelt figyelmet fordítanak a kölcsönös információcserére, a rendszeres szakmai egyeztetések mentén megvalósítható közös kutatási projektek kialakítására és közös rendezvények szervezésére, továbbá honlapjaikon egymást partnerként tűntetik fel.

Nagyobb fókusszal törekednek majd arra is, hogy közös pályázati projekteket és a szakmai témához illeszkedő közös kiadványokat dolgozzanak ki és jelentessenek meg.

A Felek a jövőben minden évben egy alkalommal együttesen áttekintik az együttműködési megállapodás megvalósulásának tapasztalatait, s azok alapján megteszik a szükséges intézkedéseket.

Háttér: A Keresztény Jogakadémia tagjai odaszánják életüket Istennek, mint keresztények és vállalják jogászi hivatásuk kihívásait. Meggyőződésük, hogy a jogtudomány művelése, és a gyakorlat alkalmazása nemcsak hogy méltó egy keresztényhez, de akár istentiszteletté is válhat az életében. A jogász társadalom védőszentjének tekintett teológus, ferences pap, jogász Szent Ivó munkásságát követik, aki a bretagne-i Kermartinbanban született 1253. május 19-én, s tudásával, jogászi készségeinek teljes tárházát felvonultatva nyújtott segítséget a legkiszolgáltatottabbaknak. Meglátásuk szerint Szent Ivó élete példát mutat a nem vallásos jogászoknak is arra a keresztényi alázatosságra és a segítőkészségre, amely minden keresztényt kell, hogy jellemezzen tevékenysége során. A Keresztény Jogakadémia közössége Szent Ivó példájából is meríti abbeli meggyőződését, hogy keresztényként lehet és érdemes jogásznak lenni, s többek között a jog és a jogtudomány, valamint a kereszténység metszéspontjait kutatni. Feltárni, hogy a kereszténység, mint az európai kultúra és erkölcsiség évezredes alapja, milyen összefüggésben áll azzal a jogrendszerrel, amely a társadalmi élet másik pillére. Hogyan hatnak ezek a rendszerek egymásra, és hogyan lehetne ez a kapcsolat még gyümölcsözőbb? Munkásságuk nemcsak elméleti, hanem gyakorlati megközelítések mellett, az oktatásra és a jogalkalmazásra is iránymutató megoldásokat tartalmaz.

Események

05.
2025. ápr.
BTK
Alkalmassági vizsgára felkészítő tanfolyam
Esztergom, Iohanneum 213
24.
2025. ápr.
BTK
WorldCom Youth Meeting Budapest 2025
Danubianum
25.
2025. ápr.
BTK
Kafka100
Sophianum 111–112
25.
2025. ápr.
BTK
Kert és lelkiség a régi Magyarországon – XVIII. Lelkiségtörténeti Konferencia
Sophianum 108
29.
2025. ápr.
BTK
Üzleti etika Magyarországon – Ahogy a kamarák, a vállalkozók és az egyetemi szféra látja
Sophianum, Jelenits István terem
29.
2025. ápr.
BTK
TDK szeminárium 2 – 2025. április-május
Danubianum
További események
szechenyi-img-alt