A PPKE díszdoktorává avatták II. Tavadrosz kopt pápát

2023.08.21.

II. Tavadrosz a magyar kormány meghívására négynapos látogatásra érkezett Magyarországra. Erdő Péter bíboros, prímás augusztus 19-én Budapesten, a prímási palotában találkozott a kopt egyházfővel.

A kopt pápa és küldöttsége augusztus 20-án a Szent István-bazilika előtti téren Erdő Péter bíboros meghívására részt vett az ünnepi szentmisén; a napokban állami vezetőkkel találkozott, és augusztus 21-én, hétfőn díszdoktorrá avatták Budapesten, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) dísztermében.

Az ünnepi eseményen jelen volt – Kuminetz Géza, a PPKE rektora vezetésével – az egyetem tanácsa (Egyetemi Tanács); Michael Wallace Banach apostoli nuncius; Tóth Tamás, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) titkára; Kocsis Fülöp érsek-metropolita; Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, valamint a kopt ortodox egyházi küldöttség.

Forrás: Magyar Kurír, Körössy László
Fotó: Lambert Attila

A teljes cikket az alábbi linken érheti el: https://www.magyarkurir.hu/hirek/a-ppke-diszdoktorava-avattak-ii-tavadrosz-kopt-papat