Intézetünk hallgatóinak eredményei a XXXIV. OTDK-n

2019.05.03.

A 2019. április 24–27. között az ELTE BTK-n rendezett Humán Szekcióban II. helyezett lett Sánta Lúcia Anglisztika BA-s alumnánk és FT MA-s hallgatónk (Fordítástudomány tagozat, felkészítő tanára Somló Ágnes egy. adj.), valamint
különdíjat nyert Halász Dávid Elméleti Nyelvészet MA szakos hallgatónk (Nyelvtörténet tagozat, felkészítő tanára É. Kiss Katalin egy. tan.).

A Humán Szekció Roska Tamás Díját és az azzal járó meghívást plenáris előadás tartására a PPKE BTK egykori Pro Scientiás hallgatója, a Nyelvtudományi Doktori Iskola doktorjelöltje, Huszthy Bálint (témavezetője Intézetünk oktatója, Balogné Bérces Katalin) nyerte el.

Emellett a Fordítástudományi tagozaton Sánta Lúcia mögött, a III. helyen végzett Rudolf Anna (az ELTE BTK összehasonlító irodalom- és kultúratudomány mesterszakos hallgatója) felkészítő tanára Intézetünk oktatója, Sohár Anikó volt; a Tanulás- és Tanításmódszertani Szekcióban (2019. április 15–17.) III. helyezett Fodor Richárd (Tananyagfejlesztés elmélete és gyak. tagozat, felkészítő tanára Kaposi József egy. doc.) pedig Angoltanár MA-nk hallgatója.

Minden díjnyertesnek, különdíjasnak és felkészítő tanáraiknak is szívből gratulálunk!

Forrás: http://btk.ppke.hu/aktualis/hirek/a-xxxiv-otdk-pazmanyos-eredmenyei

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.