Az Eurázsia Központ, a PPKE Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport és a PPKE Kínai Tanszék által szervezett előadássorozat célja, hogy átfogó képet adjon mindazon geopolitikai folyamatokról, amelyek a 21. század során egy új világrend kialakulásához vezettek, melynek során a létrejövő eurázsiai korszakban a szuperkontinens egysége új értelmet nyert, miközben a világgazdaság súlypontja Keletre helyeződött át. Ezzel párhuzamosan az USA vezette unipoláris világrend véget ért, átadva helyét egy többpólusú, fragmentált nemzetközi rendszernek.
Az előadássorozat során a résztvevők képet kaphatnak az új világrend legfontosabb jellemzőiről, a legfőbb hatalmi központokról, geopolitikai és geoökonómiai kezdeményezésekről, továbbá mindazon aktuális eseményekről, amelyek nélkül a jelenlegi nemzetközi rendszer nem lenne értelmezhető. A megszerzett ismeretek különösen hasznosak lehetnek a Nemzetközi Tanulmányok és Kelet-Ázsia képzésben résztvevő hallgatók számára.
Az előadássorozat március 3. és április 28. között hétfőnként a PPKE Danubianum (BME Z épület, 1111 Budapest, Bertalan Lajos utca 2.) épületének 214-es termében 16:15 és 17:45 között kerül megrendezésre.
A 2024-2025-ös tanév tavaszi félévének előadásai:
2025. március 3.
Közép-Ázsia stratégiai jelentősége
Veres Szabolcs
2025. március 10.
Kína, valamint az Övezet és Út Kezdeményezés
Horváth Levente
2025. március 17.
Dél-Ázsia a multipolárissá váló világrendben
Klemensits Péter
2025. március 24.
Az Eurázsiai Gazdasági Unió és a konnektivitás
Seremet Sándor
2025. március 31.
Délkelet-Ázsia és az ASEAN központúság
Szakáli Máté
2025. április 7.
A Közel-Kelet jelentősége az átalakuló világrendben
Sárkány László
2025. április 28.
Japán és Dél-Korea a 21. században
Nagy Angelina
Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!